Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Schneider STV1700

samelco 05 Aug 2005 18:25 1875 15
    samelco
    Level 11  
    Odbiornik ma rozciągniety pionowo obraz.Ratuje sie przelaczając w tryb "decoder" zamiast "4:3" ,ale przeciez nie o to chodzi.Czy ktos wie jak to naprawic?Dziekuje za porady!
    DIGITAL-PRO
    Level 23  
    Witam
    Wejdż w tryb serwisowy."CZERWONY i NIEBIESKI" na PILOCIE i zaraz potem dwa środkowe klawisze na odbiorniku.Z tym,że pilot nie może być chiński tylko oryginał lub pewny zamiennik inaczej nie dasz rady.Poruszasz się po menu serwisowym program +,program-,regulujesz VOLUME,zapamietujesz OK.Regulacja serwisowa pomoże w twoim przypadku.
    samelco
    Level 11  
    Nie wiem czy mam oryginalny pilot.Ponizej kolorowymi sa przyciski F1 do F4,nizej to przyciski do sterowania video.Na obudowie zadne oznaczenie procz " RC 2000 " .Dzialanie przyciskow sa zgodne z funkcjami im przypisanymi.Jednak nie moge wejsc w tryb serwisowy jak pisales.Moze ja mam nieoryginalnego pilota?Czy jest jakis sposob resetowania?

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

Dziekuje za porade.Nie dwa klawisze srodkowe,tylko zewnetrzne,czyli P- i vol+.Pomogles mnie,dzieki!
    twimpex
    Level 20  
    Witam , ciekaw jestem jak długo masz ten odbiornik i jak to sie stało że objaw był taki a nie inny , czy ktos bawił sie pilotem czy tak samo z siebie bo jesli nie to mozesz miec różne szopki jeszcze z tym odbiornikiem , tu akurat ładunki z kineskopu są żle odprowadzane i potrafią zmieniac przy załączeniu zawartość pamięci , czasem pomaga regulacja w trybie serwisowym a czasem trzeba nawet wymienić pamięc na czystą a niekiedy pomaga tylko z oryginalnym ,, wsadem " , oby to nie było nic takiego , pozdrawiam
    samelco
    Level 11  
    twimpex-mam ten odbiornik od poczatku 2003r.Gosc przywiozl z Niemiec,dostosowal do polskiego systemu i mi sprzedal za 1600zl.Wtedy za 29' 100Hz to polowa taniej.Na poczatku byl tak ciemny obraz,ze nie mozna bylo rozjasnic,a on twierdzil,ze tak ma byc(!).Przelutowalem kondensator w okolicy trafopowielacza na inny punkt ,nie wiem czy to tak ma byc bo byl dolaczany od strony obwodu drukowanego,ale wszystko bylo OK.To co sie stalo moglo byc skutkiem zabawy dziecka(pilotem czy czyms innym-bylem w pracy).Pomogla regulacja w trybie serwisowym,ale nie moge doprowadzic do dobrej geometrii-nadal jestem niezadowolony.
    Z tego co pisales domyslam,ze znasz albo miales do czynienia z tym OTV,i Scheider to nie Mercedes i ja chetnie przyjmuje kazda porade.Dziekuje i pozdrowienia.

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Witam ponownie ja! Geometria obrazu zmienia sie z jego kontrastem!Nie wiem jakie sa ustawienia fabryczne i jak do nich powrocic.W trybie serwisowym czytam m.in. NVM address hex 00; NVM data hex 54
    W internecie znalazlem,ze powrot do ustawien fabr. to poprzez info menu/parameter "reset",ale nie moge tego znalezc.
    twimpex
    Level 20  
    Witam , miałem trochę kłopotów z tym otv ale dało radę - pisałem zresztą na forum o wsad do pamięci , spróbuj tak : wyłącz odbiornik wyłącznikiem głownym a następnie trzymając te dwa przyciski razem vol+ i progr - włącz go i trzymaj az wystartuje , powinien się zresetować do ustawień fabrycznych a jesli to nie pomoze to trzeba spróbować z podstawieniem czystej pamiątki - powinna być 24c32 i wtedy po ok.20-30 sek uruchomi sie na nastawach fabrycznych , moze tylko być zła korekcja i trzeba to wyregulować w serwisie , jakbym jeszcze mógl w czyms pomóc to nie ma sprawy , pozdrawiam
    samelco
    Level 11  
    Zrobilem to wg Twojej rady.Wczesniej nigdy nie widzialem jak wygladaja ustawienia fabryczne,ale po wejsciu w tryb serwisowy na ekranie pojawia sie taki napis:
    SERVICE
    Software version 2.8
    Eeprom type 00
    Flags 00.0C.0F.0F
    i=codeinit
    a po nacisnieciu niebieski dodatkowo:
    Changes can destroy TV-Set!
    NVM -adress hex 00
    NVM -data hex 54
    Czy tak ma wygladac ustawienie fabryczne?A jak u Ciebie?
    Najgorzej jest to,ze geometria zmienia sie ze zmiana kontrastu lub jaskrawosci,a wiec jej regulacje do diabla!Czy to jeszcze soft czy juz uszkodzeniie jakiegos elementu(?)
    twimpex
    Level 20  
    Witam , czy przez geometrie rozumiec mam cały czas ten rozciagnięty obraz w pionie czy masz za wąski obraz ? Tam z tyłu na deklu powinno być napisane chasis , podaj je od niczego , pozdrawiam Ps . acha , i nie niebieskim go tylko czerwonym potem , nie doczytałem dokładnie i znajdziesz wejscie tam gdzie trzeba , potem juz musisz radzić sobie sam , najlepiej zapamiętuj wczesniejsze wartosci nastaw zanim pomacherujesz a dopiero potem zmieniaj cos , a jeszcze jest jeden myk - jak wejdziesz w ten serwis to zrób reset nvm na on , zapamietaj ok i zgaś tv , po załączeniu powinien zapytać o kraj , jezyk i takie tam i wtedy zobaczysz co jest z tą geometria , powodzenia
    samelco
    Level 11  
    Witam twimpex!
    Z tylu otv mam napisane Type DTV-101-70224M,multistandard.Otoz udalo mi sie regulowac na obrazie kontrolnym w trybie serwisowym-regularna siatka i kolo...,ale tylko dla ustalonej wartosci kontrasu i jaskrawosci.Normalny jednak obraz TV (nie ten kontrolny) jest zazwyczaj dynamiczny a wtedy znieksztalca sie jak w krzywym zwierciadle.Nie widze w trybie serwisowym opcji reset NVM.Wszystko byloby OK gdy nie te zmiany z kontrastem...
    DIGITAL-PRO
    Level 23  
    Witam
    Wtrące się ponownie,masz problem z tranzystorami smd w obwodzie korekcji.Akurat te telewizorki mają takie odjazdy.
    samelco
    Level 11  
    Dzieki!Myslalem ,ze juz nikt nie czyta tematu. Nie mam schematu do tego otv,czy chodzi o te male tranzystory klejone do obwodu? A moze jakies symbole?Dziekuje z gory!
    twimpex
    Level 20  
    Witam , widzę ze ruszyło się znowu w temacie bo kol. samelco przestał się odzywać więc myślałem ze dał spokój albo co ? odpowiedz czy zrobiłes tak jak pisałem czyli po wejsciu w tryb nadusiłes zamiast niebieskiego czerwony guzik na pilocie ? tam będziesz miał dopiero reset pamięci , przeczytaj wczesniejsze posty i zrób to a potem dopiero jak nie da sie wyregulować geometrii z trybu serwisowego to szukaj uszkodzenia , ajeśli chodzi o te tranzystorki smd to nie sadzę bo to jest uszkodzenie gdzie na ekranie robią sie tzw poduchy i regulacje nic nie pomagaja , pozdrawiam
    Mirek Z.
    Moderator
    Można podejść z innej strony - najczęstsze chyba przyczyny zmian wymiarów zależnych od prądu kineskopu to np. "niewydolne" zasilanie +B, przeciążenie trafopowielacza (np. elki w zas. pionu), zwiększona rezystancja części WN trafopowielacza, zła masa kineskopu, uszkodzenie dolnego kondensatora modulatora diodowego.
    samelco
    Level 11  
    Udalo sie w koncu pokonac problem.W trybie serwisowym w "Geo" dobralem taka kombinacje tych ustawien,ze geometria juz nie zmienia sie wraz z kontrastem i jestem z otv zadowolony.Faktycznie,nic sie nie zepsul.Musialo sie dziecko bawic w jakis niefortunny sposob,ze rozregulowal sie telewizor.
    Jeszcze raz serdecznie dziekuje zyczliwym forumowiczom za cenne porady.
    Pozdrowienia!
    twimpex
    Level 20  
    Witam , po raz trzeci nie bede pytał czy zrobiłes to wg wskazówek w postach , skoro problem ustapił to spoko ale gdybys od razu zrobił tak jak powinienes to nic nie musiałbys kombinowac bo procek przepisałby wlasciwe nastawy do pamięci i spokój , a to ze dziecko sie bawiło to nie bardzo mi trafia do przekonania ale niech tam , pozdrawiam
    samelco
    Level 11  
    Witam twimpex.Wyzej pisalem jak wyglada ekran w trybie serwisowym.Do regulacjii geometrii oczwiscie trzeba nacisnac czerwony-"Geo" i pisalem,ze moglem regulowac te parametry,potem problemem bylo znieksztalcenie obrazu ze zmiana kontrastu.Nie moglem znalezc opcji resetowania do ustawien fabrycznych,a odbiornik byl rozregulowany wiec nie bylo wiadowmo jakie zapisac ustawienia przed regulacjami.Probowalem rozne sposoby,w tym i wg rad forumowiczow.Nie znam procedury regulacji,a parametrow chyba ze dziesiec.Na szczescie sie udalo.Dziekuje i pozdrawiam!