Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.0 12V - NIe działa wentylator chłodzący.

Piotrecki11 27 Sep 2017 17:14 3090 8
 • #1
  Piotrecki11
  Level 6  
  Siemka. Mam problem z wentylatorem w mojej corsie. Nie załącza się przez co nie jest chłodzony silnik . Gdy jadę wszystko jest ok lecz na postoju grzeje się momentalnie. Podejrzewam termostat i czujnik temperatury ale problem mam z czymś innym. Chcąc sprawdzić czy to czujnik w chłodnicy zwarłem dwa piny w czujniku aby załączył się wentylator. Niestety nie podziałało. Vtomierz też nic nie pokazuje. Wentylator po podłączeniu zewnętrznym działa wiec problem powinien być w wiązce ale kable wyglądają ok. Macie może pomysł co to może być? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 • #2
  Pedros050
  Level 43  
  Jak by tak kolega podał rocznik tej Corsy?
 • #3
  Piotrecki11
  Level 6  
  1999r (bez klimy)
 • #4
  Pedros050
  Level 43  
  A czy kolega sprawdził bezpiecznik wentylatora chłodnicy.
 • #5
  Piotrecki11
  Level 6  
  Sprawdził. Nie jest spalony
 • #6
  Pedros050
  Level 43  
  Czy na tym bezpieczniku masz 12V?
 • #7
  Ireneo
  Level 42  
  Piotrecki11 wrote:
  ...Podejrzewam termostat ...

  To sprawdź czy mamy zgadywać zdalnie?A zapewne nie podejrzewasz tylko się naczytałeś.Jakieś schematy masz czy też zgadywać mamy?Pojęcie dla tego działu?Czujnika temperatury nie mierzysz voltomierzem...
 • #8
  Piotrecki11
  Level 6  
  Ireneo nie bądź taki do przodu. Jeśli nie działa wiązka to jak ma działać wentylator. Po zrobieniu mostka na wtyczce się nie załącza. I nie muszę się naczytywac żeby łączyć fakty że bez wiązki czujnik nie pomoże . Z wykształcenia nie jestem mechanikiem więc zapytałem. A od Ciebie słyszę typowe cebulactwo z wyrzutem. Idź się wymadrzac gdzie indziej :)  Moderated By T5:

  3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
  Ostrzeżenie.

 • #9
  Ireneo
  Level 42  
  Kolego po prostu pomyliłeś działy.Nie jesteś mechanikiem a zakładasz w dziale elektronika zamiast początkujący.Czujnik mierzysz voltomierzem.Nie podajesz danych,a prawda taka że jezeli włącznik masz w chłodnicy to diagnoza trwa tyle co wypicie piwa.