Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Ariston WGM722PL nie działają progamy prania

patras83 27 Sep 2017 17:24 1728 2
Altium Designer Computer Controls
    patras83
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam pewien problem z pralką Hotpoint Ariston, model WGM722PL. Problem polega na tym, że pralka nie kręci bębnem na programach prania. Po pobraniu wody ruszy delikatnie bębnem, po czym nic się nie dzieje. Pralka nie wyświetla żadnych błędów. Co najlepsze, to na programach płukania i wirowania wszystko chodzi jak należy.

Podejrzewam, że może być problem z programatorem. Moduł programatora to 21501141200 firmy Delta Electronics (identyczny jak w pralce Indesit PWE 71272W), numer modelowy na płytce drukowanej to IDD0209.6. Na płytce znajduje się procesor zamontowany na osobnym obwodzie drukowanym (model płytki to 94V0 LT C126 z układem 39079LFZV marki Indesit). Może ktoś z Was spotkał się już z tym typem pralki i takimi objawami w jej działaniu i jest w stanie naprowadzić mnie przy próbie naprawy. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Altium Designer Computer Controls
    Piotr2608

Level 40  
    Tak spotkał się, sprawdź na początek grzałkę na upływność prądu na obudowę.
    patras83
    Level 10  
    Grzałka już sprawdzałem i jest sprawna. Nie ma przebicia i grzeje. Po za tym co dziwne, pralka po pobraniu wody podgrzewa ją, jednak nie kręci bębnem. Czas na wyświetlaczu mija, ale pranie stoi w miejscu. Dzieje się tak tylko na programach prania, bo płukanie i wirowanie działa.

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

Temat do zamknięcia - pralka ruszyła i pierze jak powinna. Sprawdziłem dokładnie całą płytkę sterownika pod dużym szkłem powiększającym i przelutowałem kilka punktów, co do których miałem podejrzenia o zimne luty. Złożyłem wszystko do kupy, uruchomiłem program prania i wszystko wróciło do normy - pralka kręci bębnem więc problem rozwiązany.