Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 3 problem - drżenie pedału hamulca

brtk90 27 Wrz 2017 17:50 318 3
  • #1 27 Wrz 2017 17:50
    brtk90
    Poziom 3  

Witam , fachowcy zdiagnozowali w mojej pompie ABS problem hydrauliki, który zapowietrza non stop hamulce . Pompę odesłałem do fachowej regeneracji i zleciłem mechanikowi założenie jej. Gdy otrzymałem samochód po wymianie to przy małych prędkościach po wciśnięciu pedału hamulca pedał drży tak jakby włączał się ABS delikatnie ... Dodam że tarcze nie są krzywe, kierownica nie ma bicia i wiem że ma to związek z tą pompą, ponieważ wcześniej wszystko było OK.

Powiedzcie co robić ? Chciałbym naprowadzić mechanika mniej więcej o co chodzi, bo zaraz będą chcieli dwumasy wymieniać :)

Auto to Megane III 2009r 1.5 dci

Pozdro i dajcie jakieś pomysły.

0 3
  • #2 27 Wrz 2017 20:22
    3piroman666
    Poziom 17  

Witaj w ramach testu odepnijcie wtyczkę od modułu abs i spróbujcie wtedy się przejechać (auto powinno odpalić aczkolwiek nałapie trochę błędów) jeżeli problem zniknie to nadal wina absu na przykład źle zregenerowanej pompy, coś z elektroniką, jeżeli nie zniknie to przyjrzał bym się tylnym hamulcom one mogą powodować drżenie pedału bez drżenia kierownicy.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 27 Wrz 2017 22:29
    cefaloid
    Poziom 29  

Dawniej w renaultach wprost uwielbiały pękać koronki ABS które są wprasowane z przodu

Renault Megane 3 problem - drżenie pedału hamulca

Dawało to identyczne objawy...

Medanki 3 nie miałem i nie wiem czy tam to nadal tak wygląda.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo