Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megan Scenic 1 1.9 DTI - Bezpiecznik Klemy Awaria !

27 Wrz 2017 18:59 1986 7
  • Poziom 4  
    Cześć Wszystkim
    Pierwszy raz na Elektrodzie więc Proszę o wyrozumiałość :)
    Posiadam Renaul Scenic Megan 1 1.9 DTI z 1998 r Po 20 km jazdy wróciłem do domu i nic się nie działo gdy wróciłem po 2 h auto zamarło po przekręceniu stacyjki działały tylko światła awaryjne . Zlokalizowałem za pomocą elektrody.pl że winę ponosi Bezpiecznik Klemy + . Kupiłem oczywiście nowy kompletną puszkę z tymi 3 bezpiecznikami (72 zł) Dokładnie tydzień po zaistniałej sytuacji sytuacja się powtarza strzela bezpiecznik (700A) auto zamiera brak swiateł awaryjnych brak całej elektroniki . Sytuacja w jakiej się znalazłem była nie tyle niepokojąca co niebezpieczna gdyż stało się to podczas jazdy , silnik zgasł światła również brak wspomagania miejsce w którym akurat się znajdowałem nie najlepsze do tego typu usterki ale udało mi się zatrzymać bezpiecznie na poboczu . Za co odpowiada bezpiecznik klemy 700A i co jest przyczyną że po prostu go rozsadza ? Podczas gdy to wszystko się działo nie jestem wstanie powiedzieć czy to z pod maski czy właśnie ten wybuchający bezpiecznik ale coś lekko strzeliło . Po Podjęciu "naprawy" bezpiecznika ( wsadziłem kabel miedziany 30 cm by odpalić i wrócić do domu ) elektronika wróciła ale dało się zauważyć ze podczas odpalania rozrusznik na początku przez może 3 s dosłownie się męczył jak by jednego obrotu nie mógł zrobić . oczywiście macha w górę i oględziny auto zapalone ale było czuć spaleniznę gumy . Proszę o Pomoc Nie stać mnie na cotygodniową wymianę bezpiecznika ale zresztą też nie o to tu chodzi tylko o bezpieczeństwo moje jak i innych uczestników ruchu .
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 4  
    Chcę dodać bo może mieć to znaczenie . Jestem samoukiem a uczę się z internetu :p
    Belka na drążkach srkętnych no i oczywiście jeden siadł , dwa tygodnie temu wymieniłem belkę kompletną z bębnami i ABS ,zprawej strony wtyczka od abs mi się urwała więc szybko izolacja i jest , wpiełem wtyczki ABS jest. Dawno nikt nie zaglądał do EGR więc wykręciłem go wyczyściłem i wsadziłem z powrotem autko odzyskało moc ., systematycznie leje mu STS do czyszczenia wtryskiwaczy . Nie świeci mi żadna kontrolka na desce ! Miałem kilka dni temu wiadomo pada sytuację taką że podczas jazdy auto traciło na ułamki sekundy moc i zaświecała się lampka kontrolna świec żarowych .

Dodano po 4 [minuty]:

Pitter dzięki za szybką odpowiedź :D
    Rozrusznik do roboty :) Jeśli możesz sprecyzować co mu może być ? Czy kupić i wstawić nowy ?
  • Poziom 4  
    Z góry przepraszam ze nie zostawiłem odpowiedzi co było przyczyną. W trakcie wyciągania EGR wpadła mi nasadka :-( sądziłem ze gdzieś na popiersie leży a ze czas gonił poskladalem wszystko e w drogę. Podczas jazdy latala sobie kolo rozrusznika robiąc zwarcie aż w końcu siadła na przewodach i o to przyczyną. Mam gdzieś zdjęcia w wolnej chwili wrzucę. Nauczka jak coś robisz rób do końca.

Dodano po 5 [minuty]:

Rozrusznik kupiłem na szrocie i wymieniłem. Ale pojawił się problem mianowicie. Podczas jazdy testowej zaczęło coś pykac jak by jakiś przełącznik, zegary wskoczyły do góry i spadły na zero od tamtej pory prędkościomierz nie działa a wraz z nim nie bije km na liczniku. Szukałem odpowiedzi co mogłem znów nabroic ale w zasadzie dalej nie wiem co z tym zrobić i od czego zacząć. Podejrzewam że podczas wymiany rozrusznika musiałem uszkodzić jakieś kable bo jest tam dosyć ciasno, Nie wiem od czego zacząć wiec liczę na jakieś sugestie. z góry dziękuję

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia.

• Pomocny post
    Poziom 43  
    Uszkodziłeś Renault Megan Scenic 1 1.9 DTI - Bezpiecznik Klemy Awaria !
  • Poziom 4  
    Camer starałem się zrobić diagnozę! Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki ABS oraz przeszukałem forum co mogło być przyczyną! Nie poradziłem sobie z tym wiec zapytałem a to forum i dostałem szybką odpowiedź z zdjęciem przyczyny mojego problemu.

Dodano po 11 [minuty]:

Nie chce zamiecac i zakładać kolejnych wątków ale jeśli będzie taka konieczność to założę. Wymienilem olej filtr paliwa filtr powietrza filtr oleju w sobotę. Dzisiaj po krótkiej jeździe przekrecilem stacyjke na 0 oraz wyjąłem kluczyki a silnik w scenicu dalej pracuje, silnik zgasł w momencie zgaszenia świateł. Przeszukałem forum oraz sprawdziłem bezpieczniki ale nie znalazłem odpowiedzi. Proszę o sugestie co mogę sprawdzić i gdzie szukać przyczyny zaistniałej sytuacji.
    Z góry dziękuję za udzielane odpowiedzi i pomoc w rozwiązaniu moich problemów.
  • Poziom 4  
    Poświęciłem dzisiaj kilka godzin na szukanie przyczyn problemu nie gasnącego scenic i zauważyłem że przekrecajac światła na jazdę dzienną nic się nie dzieje ale jeśli dodatkowo naciśnię pedał hamowania zaswiecaja się kontrolki na desce rozdzielczej jak do zapłonu przy wyjetych kluczyka szybko, jedyna różnica to taka że nie załącza się radio tak jak przy odpaleniu z kluczyka. Podczas gdy auto gaszenia kluczykami sytuacja jest odwrotna gdy trzymam pedał hamulca i wyciągnę kluczyki dalej silnik pracuje dopiero po zwolnieniu gasnie lub wyłączeniu świateł. Proszę o pomoc lub sugestie gdzie założyć temat z moim problemem gdyż nie znajduje odpowiedzi na bolaczke mojego scenica a nie stać mnie na chwilę obecną na elektromechanika.
    Pozdrawiam