Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei EchoLife HG8245 Zdalny dostęp - coś namieszałem w portach

AdalbertBu 27 Sep 2017 19:31 2934 3
Optex
 • #1
  AdalbertBu
  Level 2  
  Panie i Panowie
  Coś namieszałem podczas ustawiania portów, i zwracam się z prośbą o pomoc. Wyjaśniam:
  - router Huawei EchoLife HG8245, przyłączony do światłowodu lokalnego dostawcy internetowego
  - stałe IP, oczywiście nie za darmo
  - sieć lokalna, domowa z kilkoma urządzeniami podłączonymi do LAN (konsola, TV, setopbox NC+, PC) i dwoma punktami AP dla urządzeń przenośnych.

  Często nie ma mnie w domu, podróżuję służbowo. Czasami zdarza się że cos tam się dzieje z siecią, co wymaga mojego zdalnego zalogowania do routera, zresetowania sieci. W sumie, raz a miesiąc ktoś do mnie dzwonił, że "Tato/mężu zrób coś bo mi "wolno chodzi netflix""
  Wtedy w przeglądarce wpisywałem numer zewnętrznego IP routera, pokazywała mi się strona logowania, wchodziłem do routera i działałem.

  Tydzień temu zainstalowałem w domu rejestrator CCTV HIKVISION DS-7204, do którego przyłączone są kamery pokazujące teren wokół domu.
  Zarządzanie rejestratorem i podgląd też można realizować z poziomu web.
  Ponieważ chciałem mieć też możliwość zdalnego zarządzania rejestratorem, oprócz wykonania odpowiednich ustawień w oprogramowaniu rejestratora, w ustawieniach routera utworzyłem przesyłanie portów: 80, 8000, 554, i 443 z zewnętrznych połączeń bezpośrednio na IP wewnętrzne rejestratora... Zresztą zrobiłem to zgodnie z opisem na stronie producenta HIK Vision.
  Zdalny dostęp do rejestratora działa. No właśnie. Działa aż za dobrze.
  A to dlatego, że teraz po wpisaniu zewnętrznego IP mojego routera (nawet bez numeru portu) kierowany jestem bezpośrednio do strony rejestratora.
  Wygląda na to, że "otworzyłem o jeden port za daleko" ;-)
  Teraz pytanie:
  1. Czy naprawienie tego wymaga ode mnie, abym zalogował się do routera po powrocie do kraju z wewnętrz mojej sieci LAN.
  Chcę ponownie zamknąć te porty. Okazało się, że HIK Vision oferuje świetną usługę Hik-Connect, która umożliwia mi zdalny dostęp do rejestratora bez otwierania tych portów.
  2. A może jest sposób na to, aby zignorować to przekierowanie i aby udało mi sie wyświetlić bezpośrednio stronę routera.
  Z góry dzięki za pomoc.
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  sosarek

  Level 43  
  Musisz w rejestratorze zmienić port HTTP czyli 80 na inny, np.8080 i przekierować go w routerze.
  Co do Hik-Connect - przydaje się gdy nie mamy publicznego IP(np.internet LTE).
 • Optex
 • #3
  tommyk74
  Level 10  
  Mam od kilku dni ten sam modem od kablówki i chcę mieć możliwość logowania się zdalnie na niego w taki samym celu jak ty AdalbertBu , mam prośbę o pomoc jak ustawić w tym modemie zdalny dostęp?
  Podstawowa instrukcja nie podaje tej wiedzy.
  Na support.huawei,com jest info tylko dla enterprise czyli XML przez "ONT VAS profile: czego ja nie zrobię bo to zapewne tylko dla kablówki .
 • #4
  AdalbertBu
  Level 2  
  Mam stałe IP i wykupioną usługę IP w domenie publicznej. To umożliwia logowanie się zdalnie do modemu, wpisując numer publicznego IP.