Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic VI qp - Uniwersalny czujnik deszczu - jednokrotne użycie wycier.

27 Wrz 2017 19:53 1056 1
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich

Pacjent: Honda Civic Coupe 2000r.
    Zamontowałem w nim czujnik deszczu, dokładnie taki: http://www.denken.com.pl/index.php?p134,czujn...o-samochodu-automatyczny-wlacznik-wycieraczek

Podpiąłem go zgodnie z instrukcją dla samochodów z wycieraczkami sterowanymi masą. Wszystko fajnie działa, sterownik przełącza prędkość wycieraczek zależnie od intensywności deszczu, poza jednym szczegółem. Przy niewielkich opadach, kiedy potrzebne jest tylko pojedyncze "machnięcie" wycieraczek, wycieraczki nie parkują w swoim dolnym położeniu, a jakieś 30 stopni dalej (de facto rozpoczyna się drugi ruch). Z moich obserwacji wygląda jakby minimalny czas załączania wycieraczek przez sterownik był odrobinę za długi w stosunku do czasu w jakim wycieraczki robią jeden cykl (jakieś 0,5 s).

W załączeniu przesyłam schemat układu wycieraczek samochodu Schematy_H..._Civic.pdf Download (96.97 kB) oraz instrukcję od producenta Honda Civic VI qp - Uniwersalny czujnik deszczu - jednokrotne użycie wycier.schemat ...jpeg Download (3.11 MB) . Na tą chwilę podpięte mam wszystko tak jak na schemacie po angielsku, tym dolnym dla wycieraczek sterowanych z (-) Honda Civic VI qp - Uniwersalny czujnik deszczu - jednokrotne użycie wycier.instr. ..jpeg Download (4.62 MB). Czujnik zaczyna pracować gdy przełącznik jest na INT, na OFF, LO i HI nie pracuje (jest jak było fabrycznie). Wszystkie połączenia robiłem na wiązce tuż przy przełączniku.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mógłby to przeanalizować i podpowiedzieć gdzie robię błąd.
  • Poziom 9  
    Wracam do tematu. Sprawdziłem kilka różnych możliwych opcji podłączenia brązowego przewodu od centralki czujnika, ale zawsze efekt jest taki sam. Wydaje mi się, że centralka ma zbyt długi minimalny czas załączenia przekaźnika. Słuchając klikania z centralki i mierząc czas wychodzi mi, że najkrótszy czas operacji dla tej centralki to 1,5s podczas gdy wycieraczki potrzebują około 1-1,1 s aby zrobić jeden pełny cykl pracy.

Pytanie czy ktoś ma pomysł jak ten czas w centralce skrócić?

Ewentualnie będę też wdzięczny jeśli ktoś ma ten zestaw u siebie i może zmierzyć czas swojej centralki.