Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4

Mati1690 27 Wrz 2017 21:39 3315 8
  • Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4
    Chciałem pokazać mój pojazd Zdalnie sterowany 4x4 napędzany silnikiem spalinowym
    pojazd robiony z przełożeniem na siłę aby zapewnić maksymalny uciąg , a prędkość nie była kluczowa.
    Budowę pojazdu rozpocząłem z 4 lata temu lub i dawniej ,ale ostatnimi czasu odkopałem go z warsztatu i przywróciłem do życia
    Pojazd budowany był z tego co znalazłem w warsztacie wiec jest to jednym słowem zlepek wszystkiego, dlatego proszę nie czepiać się wyglądu bo nie był brany pod uwagę przy budowie ale za to w planach mam budowę nowego pojazdu ładniejszego z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas budowy tego pojazdu :) Z zamierzenia miał służyć do odśnieżania ale niestety problem z zdalna zmiana biegów jest tu kłopotem jak na razie.
    A teraz mały opis
    Wymiary to 80cm szerokości, 120-140cm długość.
    Aktualna waga: około 70-80kg
    Napęd bez dyferencjału centralnego przenoszony na obie osie cały czas , mechanizmy różnicowe na obu osiach.
    Silnik pochodzi z minicrossa, skrzynia biegów z Fiata 126p.
    Prędkość w teorii bieg I-4,11 km/h do IV-15,31km/h.
    Układ skrętu, silnik od wycieraczek napędza kolumnę kierowniczą co daje sporą siłę układu
    Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4 Spalinowy pojazd Zdalnie sterowany 4x4

https://www.youtube.com/watch?v=1jEV3Ddo0wg
    https://www.youtube.com/watch?v=Qm0e5WmEIps

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Mati1690
    Poziom 11  
    Mati1690 napisał 71 postów o ocenie 24, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Złotoryja. Jest z nami od 2007 roku.
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany
    Zależy do czego zamierzasz używać pojazd, ale fakt wsteczny byłby przydatny. Skrzynia CVT jest fajna pod względem prostoty sterowania ale rzeczywiście jej wymiary i brak wstecznego biegu może być ktopotliwe. W przypadku zwykłej skrzyni przydałby się dodatkowy sterownik z dwoma serwami do wyboru przełożenia. Chyba żeby znaleźć jakiś mały prosty automat.
    Mati1690
    Poziom 11  
    Tak w silniku jest Sprzęgło od środkowe, lecz już dość zużyte i nie odpuszcza za dobrze po spadku obrotów, wolne koło miało by może i sens jak by w czasie jazdy zwiększało się biegi tzn 1-2-3-4 ale przy zmianie na wsteczny raczej nie zdało by egzaminu