Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Panda - nie odpala na benzynie, gasną diody od gazu

27 Wrz 2017 21:56 819 5
  • Poziom 6  
    Po przekręceniu kluczyka diody od od gazu się świecą, ale po około 5 sek. gasną i nie mogę odpalić auta. Wnioskuję że mam problem z odpalaniem na benzynie, tylko zastanawia mnie dlaczego te diody od gazu same gasną, przecież powinna migać jedna dioda,a po nagrzaniu silnika, powinno samo się przełączyć na gaz.
    Zaznaczę że udaje mi się od razu odpalić auto na gazie, omijając pierwszy etap odpalania na benzynie.
    Moje pytanie czy powinienem pojechać do gazownika, czy do mechanika?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Do gazownika, albo do elektryka. Instalacja LPG ingeruje w układ zasilania benzyną. Usterka sterownika lub wiązki elektrycznej może uniemożliwić załączenie wtryskiwaczy benzyny.
  • Poziom 17  
    Raczej na początek do mechanika, może po prostu pompa paliwa padła i dla tego nie odpala na benzynie, a diody po prostu gasną bo silnik nie jest odpalony.
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    3piroman666 napisał:
    Raczej na początek do mechanika, może po prostu pompa paliwa padła i dla tego nie odpala na benzynie, a diody po prostu gasną bo silnik nie jest odpalony.
    Pozdrawiam

tylko że jak odpalę na gazie to po chwili diody też gasną i zakładam że wtedy już jadę na benzynie
  • Poziom 17  
    No to faktycznie chyba najpierw wizyta u jakiegoś dobrego gazownika żeby podpowiedział czemu kontrolki się tak zachowują, a jak chcesz sprawdzić czy wtedy idzie na benzynie czy na gazie to najłatwiej będzie ściągnąć wtyczkę z elektrozawór gazu np reduktorze jak nie zgaśnie to idzie na benzynie, z tym że sytuacji dziwna że odpala na gazie a później kontrolki gasną, tak że podjedź do gazowni i zapytaj czemu tak się zachowuje, myślałem że jak nie odpali to diody po prostu gasną a po odpaleniu już nie .
  • Poziom 6  
    WYMIENIONA POMPA PALIWA I JEST OK