Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Audi A3 1,9 tdi BLS - Ci篹ko odpala na ciep造m silniku

28 Wrz 2017 11:20 1890 4
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z Audi A3 1,9 tdi BLS rocznik 2008. Problemem jest ci篹kie odpalanie na ciep造m silniku. Na zimnym jest Ok. Nie raz odpala ci篹ko nie raz odpali i po sekundzie zga郾ie i musz 3-4 tak zrobi 瞠by odpali. Sytuacja si pogarsza gdy temperatura powierza jedt wy窺za. Na pocz徠ku by to ma造 problem ale sytuacja si pogarsza. Jeden mechanik stwierdzi po pod陰czeniu pod komputer ze wadliwa dwumasa kt鏎a wymienia貫m na orygina豉 firmy luk zachs. Drugi mechanik stwierdzi 瞠bro pompowtryski bo takie przypadki by造. 3 kt鏎y po鈍ieci mu najwiecej czasu stwierdzi wtryski wed逝g sprawdzania na komputerze s ok wiec zaleci mi wymian uszczelniaczy poniewa to nie zaszkodzi a mo瞠 pomo瞠 i pewnie za dobre ju nie s. Wymieni貫m uszczelniacze u mechanika nr 2. By這 to samo. Mechanik 3 znalaz dla mnie czas sprawdza czujniki dwumase nawet wyci庵a komputerze aktualizowa softa i przestawi rozrz康 na -5. By這 dobrze dwa miesi帷e teraz ju to wraca. Auto normalnie przyspiesza zimny pali dobrze. Wymieniony rozrusznik z valeo na boscha bo ma wi璚ej obrot闚. Prosz pom騜cie co robi dalej. Za ka盥e sprawdzanie i wymian bior kas efekt 瘸den.

Dodano po 16 [minuty]:

Dodam ze ostatnio dawka startowa zosta豉 zmieniona na najwi瘯sza mo磧iwa. Mechanik 3 za這篡 sterownik silnika od tego modelu ale ze skrzynia automatyczna i by這 dobrze. Mechanik powiedzia ze od automatu ma jeszcze wi瘯sza dawk rozruchowa takiej kt鏎ej nie mo瞠 ustawi w moim sterowniku od manualnej skrzyni.
  • Texa Poland
  • Poziom 15  
    Masz zrobiona now mape z dawk rozruchow?
  • Texa Poland
  • Poziom 2  
    M闚i ze wygrywa softa to chyba to samo. Nie jestem mechanikiem. Np zacz窸o si wypalanie DPF po tym zabiegu. Bo m闚i ze to normalna reakcja po zmianie softu.

Dodano po 1 [minuty]:

I ustawi najwi瘯sza mo磧iwa dawk rozruchowa na ciep造m ze skrzynia manualna.
  • Poziom 11  
    Krzyhil12345678 napisa:
    przestawi rozrz康 na -5. By這 dobrze dwa miesi帷e teraz ju to wraca.

Tutaj szuka豚ym przyczyny. Pojed gdzie gdzie maj o tym poj璚ie.
  • Poziom 12  
    czujnik temp wymien, ja to samo przerabia貫m przym moim vw BKC