Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie magnetowidu do TV - Wyjście sygnału antenowego; kabel antenowy

bshbc 28 Wrz 2017 11:32 417 4
  • #1 28 Wrz 2017 11:32
    bshbc
    Poziom 7  

Mam wątpliwości związane z poprawnym podłączeniem magnetowidu VHS z odbiornikiem TV, za pośrednictwem wyjścia antenowego magnetowidu. Ogólnie rzecz biorąc wiem jak dokonać to standardowe połączenie, wraz z niezbędną konfiguracją urządzeń. Problem dotyczy natomiast samego połączenia kablowego.

Magnetowid znajduje się w odległości kilkunastu metrów od odbiornika TV. Po pierwsze czy nie jest to zbyt daleko, biorąc pod uwagę dobry odbiór? Ze względów estetycznych kabel koncentryczny mam ukryty w ścianach pomieszczeń i chcę z obu stron zakończyć go gniazdami naściennymi, do których podłączę odpowiednio magnetowid i odbiornik TV, półtorametrowymi, koncentrycznymi, telewizyjnymi kablami antenowymi. Drugie ostatnie pytanie dotyczy tego jakie gniazda powinienem zastosować? Czy mogą to być końcowe gniazda RTV, czy może jakieś inne?

Będę wdzięczny za każdą dobrą radę i sugestię.

0 4
  • Pomocny post
    #2 28 Wrz 2017 13:56
    andpol 33
    Poziom 33  

Zapomnij o gniazdach. Będzie to mocno śnieżyło. Zresztą i tak sygnał analogowy po kablu antenowym będzie słabej jakości. Jeżeli już muszą być gniazda to kup takie tylko z przelotką, coś w tym stylu: Link

0
  • #3 28 Wrz 2017 15:43
    bshbc
    Poziom 7  

andpol 33 a czy takie gniazdo też będzie dobre? --> Link

Jeśli tak to zamyka sprawę, bo pasuje mi właśnie żeby weszło w ramkę tej serii gniazd.

Dzięki!

0
  • Pomocny post
    #4 28 Wrz 2017 19:23
    andpol 33
    Poziom 33  

No pewnie. To to samo, tylko inny producent.

0
  • #5 29 Wrz 2017 10:39
    bshbc
    Poziom 7  

Jeszcze raz dzięki za radę, zastosowanie zaproponowanych gniazd w pełni mnie zadowala!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo