Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik kompresora nie ma mocy

kurczak69 28 Wrz 2017 20:08 861 8
  • #1 28 Wrz 2017 20:08
    kurczak69
    Poziom 2  

Witam chce kupić kompresor wraz z silnikiem ,dwu tłokowy bo buduje sprężarkę ,ale dostałem ten zestaw na próbę bo kolega go kupił na giełdzie ,to w ciemno nie kupuje. Po podłączeniu pracuje normalnie i zaczyna nabijać powietrze ,po chwili gdy osiągnie ok 2 barów silnik zaczyna zwalniać i powoli staje aż się zatrzyma i burczy ,jak by nie miał mocy .Jest to fabryczny zestaw wygląda na nowy ,silnik jednofazowy ,z kondensatorem , nie wiem co to możne być czy ktoś ma pojęcie czy silnik jest przepalony ale bez podłączenia do zbiornika śmiga cały czas. Proszę o pomoc.

KROPKĘ STAWIAMY NA KOŃCU ZDANIA, RÓWNOWAŻNIKA ZDANIA, CZYLI WYPOWIEDZENIA, STANOWIĄCEGO CAŁOŚĆ SEMANTYCZNO-SKŁADNIOWĄ.
    W tej funkcji kropka może zostać zastąpiona przez:
    pytajnik;
    wykrzyknik;
    wielokropek.
    Moderator Krzysztof Reszka
    Należy dać zdjęcia lub dane tych urządzeń.

0 8
  • #2 28 Wrz 2017 21:18
    wojtek 9007
    Poziom 36  

Witam - proszę sprawdzić zawór zwrotny ( między sprężarką a zbiornikiem )

0
  • #3 28 Wrz 2017 22:57
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego nie podałeś parametrów silnika, ale w przypadku kompresora 2-cylindrowego będziesz musiał zamontować silnik "mocniejszy". Jeśli masz instalację siłową, to zastanów się nad silnikiem 3-fazowym.

0
  • #4 28 Wrz 2017 23:05
    robokop
    Moderator Samochody

Zbyt słaby silnik do tego kompresora, bądź zbyt duże przełożenie pomiędzy maszynami i cała zagadka. Żadne zawory zwrotne nic tu nie pomogą.

0
  • #5 29 Wrz 2017 20:32
    kurczak69
    Poziom 2  

Jest to fabryczne urządzenie ,wiec podejrzewam że silnik powinien pasować mocą ,przepraszam ze od razu nie wstawiłem zdjęcia , silnik jest scalony z kompresorem i wymiana na inny to chyba nie opłacalny interes ,dlatego chciałbym spróbować wszystkich sposobów zanim się poddam.

0
  • #6 02 Paź 2017 11:46
    vcc
    Poziom 33  

Do sprawdzenia kondensator, skoro jest jeden to pracuje cały czas.

0
  • #7 02 Paź 2017 12:08
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

vcc napisał:
    Do sprawdzenia kondensator, skoro jest jeden to pracuje cały czas.
    dość standardowa usterka, pod warunkiem że autor tematu nie podłącza tego kompresora przez przedłużacz ok kosiarki jak mój sąsiad i klął że kompresor do D... i co chwila staje albo do innej kiepskiej instalacji w której napięcie siada do 150V pod coraz większym obciążeniem.

0
  • #8 02 Paź 2017 12:17
    vcc
    Poziom 33  

W sobotę miałem awarię u sąsiada - dzwoni i mówi ze dojarka startuje a po chwili jak pompa wytworzy podciśnienie to silnik zwalnia, że byłem w trasie to on i z 50 krów musiało godzinę poczekać. Zajechałem i włączyłem silnik po chwili zwalnia, termik od silnika wsio ok zasilanie też nie siada. załączyłem jeszcze raz - przyjrzałem sie i to zwalnia pompa a nie silnik, napięcie paska pomogło :D

0
  • #9 29 Paź 2017 18:56
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

A olej w kompresorze jest?

0
  Szukaj w 5mln produktów