Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik kompresora nie ma mocy

28 Wrz 2017 20:08 1404 8
 • Poziom 2  
  Witam chce kupić kompresor wraz z silnikiem ,dwu tłokowy bo buduje sprężarkę ,ale dostałem ten zestaw na próbę bo kolega go kupił na giełdzie ,to w ciemno nie kupuje. Po podłączeniu pracuje normalnie i zaczyna nabijać powietrze ,po chwili gdy osiągnie ok 2 barów silnik zaczyna zwalniać i powoli staje aż się zatrzyma i burczy ,jak by nie miał mocy .Jest to fabryczny zestaw wygląda na nowy ,silnik jednofazowy ,z kondensatorem , nie wiem co to możne być czy ktoś ma pojęcie czy silnik jest przepalony ale bez podłączenia do zbiornika śmiga cały czas. Proszę o pomoc.

  KROPKĘ STAWIAMY NA KOŃCU ZDANIA, RÓWNOWAŻNIKA ZDANIA, CZYLI WYPOWIEDZENIA, STANOWIĄCEGO CAŁOŚĆ SEMANTYCZNO-SKŁADNIOWĄ.
  W tej funkcji kropka może zostać zastąpiona przez:
  pytajnik;
  wykrzyknik;
  wielokropek.
  Moderator Krzysztof Reszka
  Należy dać zdjęcia lub dane tych urządzeń.
 • Poziom 38  
  Witam - proszę sprawdzić zawór zwrotny ( między sprężarką a zbiornikiem )
 • Poziom 35  
  Kolego nie podałeś parametrów silnika, ale w przypadku kompresora 2-cylindrowego będziesz musiał zamontować silnik "mocniejszy". Jeśli masz instalację siłową, to zastanów się nad silnikiem 3-fazowym.
 • Moderator Samochody
  Zbyt słaby silnik do tego kompresora, bądź zbyt duże przełożenie pomiędzy maszynami i cała zagadka. Żadne zawory zwrotne nic tu nie pomogą.
 • Poziom 2  
  Jest to fabryczne urządzenie ,wiec podejrzewam że silnik powinien pasować mocą ,przepraszam ze od razu nie wstawiłem zdjęcia , silnik jest scalony z kompresorem i wymiana na inny to chyba nie opłacalny interes ,dlatego chciałbym spróbować wszystkich sposobów zanim się poddam.
 • Poziom 34  
  Do sprawdzenia kondensator, skoro jest jeden to pracuje cały czas.

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  vcc napisał:
  Do sprawdzenia kondensator, skoro jest jeden to pracuje cały czas.
  dość standardowa usterka, pod warunkiem że autor tematu nie podłącza tego kompresora przez przedłużacz ok kosiarki jak mój sąsiad i klął że kompresor do D... i co chwila staje albo do innej kiepskiej instalacji w której napięcie siada do 150V pod coraz większym obciążeniem.
 • Poziom 34  
  W sobotę miałem awarię u sąsiada - dzwoni i mówi ze dojarka startuje a po chwili jak pompa wytworzy podciśnienie to silnik zwalnia, że byłem w trasie to on i z 50 krów musiało godzinę poczekać. Zajechałem i włączyłem silnik po chwili zwalnia, termik od silnika wsio ok zasilanie też nie siada. załączyłem jeszcze raz - przyjrzałem sie i to zwalnia pompa a nie silnik, napięcie paska pomogło :D
 • Poziom 28  
  A olej w kompresorze jest?