Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: nbox hdtv recorder bzzb - ENIGMA2/OpenPli Instalacja

MAREK10747 28 Sep 2017 21:21 5907 4
    MAREK10747
    Level 10  
    Witam . Ostatnio stwierdziłem , iż skoro stałem się posiadaczem sprzętu Nbox HDTV RECORDER i mam go na własnośc to wgram do niego enigme . Problem polega na jej wgraniu możliwie nie inwazyjnie dla nandu tak aby go nie ruszyć jak i procesora , gdzie seria BZZB komplikuje mi troszkę rzeczy z instlacją enigmy . Tutaj mam pytań kilka :

1. Mam nie przerobiony i fabryczny dekoder z sklepu , chce enigmę w wersij 8.6 (mam pobraną na dysk kompa) , i tutaj mam pytanie czy muszę stracić kasę i wysłać go gdzieś aby ktoś mi wgrał enigmę czy trzeba tutaj dużo ,,magii,, i mogę uceglić sprzęt i lepiej tego nie dotykać ????

2. Czy mogę bez żadnego sprzętu itp jeżeli go trzeba , wgrać enigmę jeżeli nie do nandu na stałe to chociaż na dysk aby z niego się bootowała enigma bym mógł używać dekodera normalnie bez zwiech ????

3. Czy ktoś ma enigma 8.6 lub starszą na owym Nboxie i mógłby mi opisać jak w porównaniu do oryginału działa enigma ????

Dodano po 13 [minuty]:

Re: nbox hdtv recorder bzzb - ENIGMA2/OpenPli Instalacja

Dodano po 4 [minuty]:

PS jak zrobić MODCHIPa ????

Dodano po 1 [minuty]:

Czytałem też to https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15186933#15186933
    charlee
    Level 19  
    MAREK10747 wrote:
    PS jak zrobić MODCHIPa ????

Płytke modchipa możesz kupić na alegro (około 120zł) i sam wlutować, po wlutowniu sam zainstalujesz odpowiednią enigmę(opisy są w sieci), Sam płytki raczej nie wykonasz, w sieci brak konkretów a jak ktoś na tym zarabia to nie odda Ci patentu za free.
    W cenie zakupu płytki mogą ci ją zainstalować i wgrać oprogramowanie - kwestia wysłania dekodera.
    aldiro
    Level 11  
    Sama płytka modchipa nic to nie da uboota trzeba wgrać do NOR a tego sam nie zrobi.

sama płytka to koszt w granicach 20zł a nie 120zł to jest usługa za przerobienie pod e2 wraz z płytką modchipa
    charlee
    Level 19  
    Fakt- moja pomyłka, pamięć nor zaprogramowaną można kupić za 10zł, pozostaje kwestia wymiany.