Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG HT552HT - Brak dźwięku przez passthrough

29 Wrz 2017 00:38 438 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam nadzieję, że umieściłem temat w poprawnym dziale, ponieważ nie do końca potrafię określić co może stanowić problem.
    Mianowicie chciałem puścić sobie dźwięk przez passthrough HDMI do podanego wyżej kina domowego, dokładniej:
    HDMI w Radeonie RX470 -> HDMI w TV Sony 46EX500 -> SPDIF w kinie domowym.
    W powyższym układzie dźwięk ginie za każdym razem, gdy odpale jakiś film z dźwiękiem AC3. Podobna konfiguracja z PlayStation 3 czy odtwarzaczem Asus O!Play R1 działa bez problemu. Tutaj dźwięk pojawia się dosłownie na sekunde, po czym ginie. Kino domowe pokazuje, że w tym czasie odbiera sygnał Dolby Digital, po przełączeniu na głośnik TV dźwięk również jest. Czy ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Sprawdzałem różnych kodeków, wersji sterowników od karty graficznej, za każdym razem występuje ten sam efekt. Dźwięki interfejsu w Kodi działają w porządku. W trakcie testu w samym Windowsie już nie. System, którego używam to Windows 10.

• Poziom 43  
    Jakich kodeków używasz?
    Ustawiłeś Bitstreaming w opcjach kodeka?
  • Poziom 9  
    Tak, ustawiłem Bitstreaming zarówno w Kodim, jak i LAV Filters.
    Z rzeczy, które sam znalazłem to jeszcze konflikt z włączonym VT-d, ale niestety to nie o to chodzi w tym przypadku.
    LG HT552HT - Brak dźwięku przez passthroughLG HT552HT - Brak dźwięku przez passthrough
    Na WASAPI jest dźwięk interfejsu, po przestawieniu na DirectSound nie ma go w ogóle.

• Poziom 43  
    W kinie domowym po włączeniu filmu możesz zmieniać z Dolby na inne formaty?
  • Poziom 9  
    Nie, kino jest ustawione na AUX OPT IN i wyrzuca z siebie to co dostanie. Tak jak wspominałem z konsolą czy odtwarzaczem nie ma problemu, nawet na tych samych plikach. Tutaj TV również pokazuje sygnal DD i potrafi odtworzyc na swoich glosnikach, problem pojawia sie dopiero po przelaczeniu wyjscia na kino - wtedy po chwili znika, mimo ze informuje o otrzymywaniu sygnalu DD.
  • Red. Komputery FAQ
    W panelu sterowania w panelu dźwięk we właściwościach TV sprawdź jakie są włączone obsługiwane formaty. Choć nie wiem czy to jest problemem skoro dźwięk na TV jest, tylko na KD ginie.....
    Po co instalujesz jakieś kodeki, jak kodi sobie ze wszystkim powinien poradzić? U mnie w HTPC kodi sobie ze wszystkim radzi.
  • Poziom 9  
    Chciałem w ten sposób sprawdzić czy to wina Kodiego czy może czegoś innego.
    LG HT552HT - Brak dźwięku przez passthrough
    Udało mi się znaleźć częściowe rozwiązanie - dźwięk 2.0 działa po wyrzuceniu sterownika AMD High Definition Audio Device. I w sumie mógłbym zostać na standardowym sterowniku Windowsa, ale nie umożliwia on wysyłania dźwięku 5.1.
    EDIT
    Mam kolejną wskazówkę - dźwięk działa, gdy w Windows jest ustawiony na 44,1khz, znika po zmianie na 48khz. Niestety póki co nie znalazłem rozwiązania tego problemu.