Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel przenoszenie wartości kilku komórek z kilku kart gdy spełniony warunek

29 Wrz 2017 09:19 678 4
  • Poziom 11  
    Witam!

Potrzebuję pomocy z poprawnym wstawieniem lub modyfikacją obecnego makra.

Aktualne makro po aktywowaniu kopiuje wybrane wartości z kilku różnych kart w kolejności alfabetycznej kart, jeśli w kolumnie C jest konkretny dostawca.

Teraz w załączonym pliku potrzebuję w ostatniej karcie "podział na kolory" wstawić (lub przekształcić obecne) makro, żebym sam mógł wybrać albo z listy rozwijanej, lub przy pomocy zrobienia dla różnych kolorów (black9, black9 PUR, dąb3, dąb3 PUR, white, white PUR, dąb2) osobnych przycisków , tak żeby kopiowało wartości tylko tych wierszy w których nazwa wybranego koloru (black9, black9 PUR, dąb3, dąb3 PUR, white, white PUR, dąb2) zawiera się w treści wartości w komórkach w kolumnie D wśród kart których nazwy zaczynają się od T-

kopiować miały by się tylko takie wartości jakie się kopiują w obecnie zastosowanym makro (nie wszystkie kolumny z kart T-... są mi potrzebne w karcie "podział na kolory" .

W przypadku tego pliku nie ma znaczenia jaki jest producent elementu w kartach z T na początku co było kryterium aktualnego.
    wybór co miałoby się skopiować ma być tylko na podstawie koloru.

Jest ktoś w stanie pomóc z tym tematem, nie ukrywam, że dla mnie to kosmos... jestem początkowym użytkownikiem

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :-)
  • Moderator Programowanie
    Zakisił Ci się jakiś błąd w arkuszu "podział na kolory". Przynajmniej w tym załączonym pliku. Trzeba było zrobić kopię i to dopiero w Calc (!).

Moja propozycja:
    -ComboBox, wypełniany przy WorkbookOpen z arkusza "Opcje" (możesz sobie dopisywać kolory)
    -dodatkowa gałąź w instrukcji If sprawdzająca Indeks ComboBoxa
    -dodatkowy warunek z wykorzystaniem InStr jeśli ListIndex > -1
    Jeśli nie wybierzesz koloru, skopiuje wszystkie.

Podobnie możesz zrobić z wyborem dostawcy.
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki za podjęcie tematu!

Działa ale trochę inaczej niż potrzebuję. Dane przenoszą się do karty CCC, a chciałbym żeby pojawiały się w karcie podział na kolory, w tej w której jest lista rozwijana koloru i przycisk pobierz. Karta Constract może zostać usunięta ponieważ nie jest mi potrzebna.
    Dodatkowo potrzebuję aby przenosiły się wszystkie wiersze w danym kolorze bez względu na to czy producentem jest CCC czy też jakiś inny dowolny dostawca (pierwotne makro miało przenosić dane tylko dla jednego dostawcy - obecne ma przenosić do karty "podział na kolory"odpowiednie dane tylko na podstawie koloru bez znaczenia jaki jest dostawca, )

Mam jeszcze pytanie w jaki poprawny sposób mogę dodać lub usunąć kolor do tej listy rozwijanej? po usunięciu lub dopisaniu dodatkowego koloru w kolumnie A w karcie "opcje" nic się nie zmienia i nadal do wyboru są pierwotne kolory (potrzebuję dodać kolor brown33 a w przyszłości dojdą jeszcze kolejne, więc potrzebuję wiedzieć jak można dodać).

Przepraszam, że za pierwszym razem nie do końca jasno opisałem czego potrzebuję, mam nadzieję że tym razem jest już ok :-)
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Widzę, że nie bardzo lubisz makra ;) a wystarczy:
    1. makro z WorkbookOpen powtórzyć przy WorksheetActivate (aktualizacja listy Combobox''a).
    2. Usunąć instrukcje warunkowe dot. producenta

Listę kolorów modyfikujesz w arkuszu "Opcje". Musi być "ciurkiem" (bez dziur).
    Edit 20:17 - zmieniłem załącznik (Clear brakowało przy Activate)
  • Poziom 11  
    Rewelacja, właśnie o to mi chodziło :-)

Bardzo dziękuję!