Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

64-bitowe komputery jednopłytkowe - AAEON UP Board

gulson 29 Wrz 2017 13:26 2484 1
 • 64-bitowe komputery jednopłytkowe - AAEON UP Board
  Rynek komputerów jednopłytkowych rozwija się z dnia na dzień. Komputery, które najczęściej spotkamy w rozwiązaniach wbudowanych i w przemyśle mają cztery lub osiem rdzeni ARM. A co, jeśli aplikacja zakłada wykorzystanie systemu operacyjnego na architekturę X86? Rozwiązaniem tego i wielu innych problemów jest UP Board - komputer jednopłytkowy z procesorem o architekturze X86-64.

  Wraz z dynamicznie rozwijającym się rynkiem IoT rośnie zapotrzebowanie na komputery jednopłytkowe. Przy minimalnym nakładzie pracy pozwalają one stworzyć interfejs użytkownika (GUI), który będzie prosty, intuicyjny, a za razem przyjemny dla oka. Architektura komputera UP X86-64 umożliwia łatwe zainstalowanie niemal dowolnej, kompatybilnej wersji systemu Windows (np. 8.1 lub 10), a także dedykowanej dystrybucji systemów Linux (np. Ubuntu), czy Android.

  Czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8350
  Sercem komputera UP jest czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8350. Wykonany w 64-bitowej architekturze, X86 taktowany jest zegarem 1,44GHz (do 1,92GHz w trybie boost). Do zasilania wystarczy zasilacz 5V o wydajności prądowej 4A. Posiada również wbudowaną kartę graficzną Intel HD® Graphics. Jak pokazują zarówno testy zlecone przez firmę TME, jak i te opisane na blogu /dev/Jarzebski, procesor z wbudowanym GPU dobrze sobie radzi nawet z grafiką 3D w rozdzielczości 1920x1080 pikseli.

  Duże możliwości
  Praktycznie każda przestrzeń na płytce została wykorzystana do zwiększenia możliwości współpracy komputera z zewnętrznymi peryferiami. Zaowocowało to pokaźną liczbą złączy komunikacyjnych:
  - 4 x USB 2.0,
  - micro USB 3.0 OTG,
  - DSI/eDP,
  - MIPI-CSI,
  - HDMI,
  - 40-pinowe złącze kompatybilne z najpopularniejszym na rynku standardem.

  Co więcej, w bardzo łatwy sposób można dołączyć do komputera którąś z ponad 300 płytek rozszerzających Click Boards™ ze złączem mikroBUS™. Pozwala to błyskawicznie wzbogacić go o takie funkcjonalności jak: Wi-Fi, LTE, GPS, czujniki inercyjne i nieinercyjne, moduły LED i wiele innych. I to wszystko za pośrednictwem tylko jednego adaptera Pi click shield (MIKROE-1513).

  Warianty dla różnych aplikacji
  Komputer oferowany jest w wielu wariantach, co wpływa na optymalizację kosztów i daje możliwość dobrania odpowiednich parametrów do naszej aplikacji. Dostępne wersje różnią się między sobą rozmiarem pamięci RAM (od 1GB do aż 4GB) oraz wbudowanej pamięci eMMC (od 16GB do aż 64GB). Standardowo komputer dostarczany jest z chłodzeniem pasywnym i z masywnym radiatorem, jednak producent zapewnia także wersję wyposażoną w wentylator.

  Podsumowanie
  UP Board dzięki rzadko spotykanej w komputerach jednopłytkowych architekturze procesora, jest znakomitą alternatywą w aplikacjach, które wymagają wydajnego procesora graficznego przy zachowaniu niskiego poboru mocy. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Transfer Multisort Elektronik (www.tme.eu).

  Kup teraz UP Board


  Fajne! Ranking DIY
 • Mitronik
 • #2 30 Wrz 2017 14:15
  Cersunited
  Poziom 16  

  UP to żadna nowość, do tego potrafią nowe przyjechać niesprawne lub uszkodzone.