Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vito 1996 - Podłączenie pilota centralnego zamka

anusek 29 Sep 2017 20:25 1212 9
 • #1
  anusek
  Level 16  
  Witam, sprawa jak w temacie dysponuje może ktoś sposobem sterowania centralnego zamka ?
 • #3
  anusek
  Level 16  
  Sterowanie plusem czy masą? Czy inaczej? Nie pytałem jaki zestaw, i czy montaż jest łatwy. Mam problem, bo do zamka dochodzi 6 przewodów dwa czarne, dwa żółto czarne i niebieski oraz zielony z jakimiś paskami nie pamiętam dokładnie jakimi. Jeżeli wysterowanie siłowników (wysokoprądowe) jest na niebieskim i zielonym i tym sposobem można wysterować cały zamek, to u mnie to nie działa
 • #4
  rafik39
  Level 23  
  Przeważnie sterowanie jest minusem na przemian zielony/niebieski otw/zamykanie. O ile dobrze pamiętam w Mietku jest sterowanie pneumatyczne, więc potrzebny jest sterownik uniwersalny który ma możliwość takiego sterowania. Są ogólno dostępne,i przy zakupie trzeba o taki pytać a w komplecie musi być schemat połączeń

  Moderated By T5:


  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

 • #5
  anusek
  Level 16  
  Mylisz się tam zdecydowanie jest sterowanie elektryczne. O potencjałach na niebieskim i zielonym mówisz w tym konkretnym mercedesie czy generalizujesz ?
 • #7
  anusek
  Level 16  
  Kolego, pozukuję tutaj odpowiedzi konkretnej, bo ten centralney zamek jest coś popsuty, a pilota tak, czy siak będę zakładał. poprzerywane są przewody w przelotkach i np są dwa żółto czarne. Zastanawia mnie fakt co się stanie jak podłącze je odwrotnie niż były.
 • Helpful post
  #8
  Ireneo
  Level 42  
  W module zamka dajesz masę na przekaźnik jeżeli będziesz dokładać pilota.
 • #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  Kombinujesz jak koń pod górę, a na forum jest schemat. Już nie pamietam - Sprinter czy Vito ale w tych rocznikach to jest to samo.
 • #10
  anusek
  Level 16  
  Oki problem rozwiązany, pilot założony z wpięciem się bezpośrednio do sterownika. Kłopotów narobił mi jakiś pajac, który zamiast polutować przewody w przelotce rozebrał i uszkodził zamek.