Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat b6 2005. 2.0 tdi. DSG 140 km. Szarpanie auta podczas jazdy

Ariel1234 29 Wrz 2017 20:49 255 2
  • #1 29 Wrz 2017 20:49
    Ariel1234
    Poziom 2  

Witam 

Od poczatku:

Posiadam auto Passat b6 2005, 2.0 tdi, DSG, 140 KM.

Auto szarpie podczas uruchamiania auta, podczas zmiany biegów  ( głównie z 2/3 i z 3/4 ) gdy jadę na biegu nr 2 nie dodając gazu autem mocno szarpie, tak samo dzieje się na 4 biegu. Również podczas długo godzinnej jazdy w korku, auto szarpie bardzo mocno.

Ewidentnie jest to szarpanie o względzie mechanicznym stukocie i dźwięku. 

Po diagnozie 3. Mechaników, odpowiedź była jasna : wymiana koła dwumas owego.  

Uczyniłem to zaraz po diagnozie. Wyjeżdżam z warsztatu, samochód szarpie. Dalszej przyczyny brak. 

Udałem się do mechanika od automatycznych skrzyń biegów.  Diagnoza : brak adaptacji nowego koła dwumasowego.  

Pojechałem do specjalisty od skrzyn biegów  ( gościu ma warsztat za Ostróda i jest niesamowity,  ciężko z terminami ale warto ) podejrzewał mechatronike. Podczas czekania na termin auto przestało szarpać. Pojechałem i mechanik również sprawdził pod kątem jazdy jak i komputera i nie stwierdził nieprawidłowości.

3 dni temu auto znów szarpie. Pojechałem do Volkswagena ( w Elblągu ) jak sami się przyznali,  ich mechanicy nie za bardzo znaja się na rzeczy

Wiec mimo wladowanej kasy auto dalej szarpie i działa nieprawidlowo 

Przyznaje, że nie mam zaufania do mechanika, który wymienił mi dwumas

Proszę o Pomoc

Czy ktoś miał taki przypadek i wie jak z tego wyjść? 

Z góry Dzięki :)

• #2 29 Wrz 2017 21:36
    rafik39
    Poziom 14  

Żadnych błędów nie pokazuje po podłączeniu pod Vaga ? Ja kiedyś miałem podobny objaw ale w innym aucie ale też automat. Bym do wymiany tzw. modulator podciśnienia.

• #3 30 Wrz 2017 09:17
    Ariel1234
    Poziom 2  

Mechanik po przeglądzie komputera nie wykrył żadnych błędów na skrzyni biegów.
    Czy Twój błąd był widoczny na komputerze?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME