Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polecenia w makrze, zapis pliku, kopiowanie informacji

saszulin 30 Wrz 2017 11:28 771 2
  • #1 30 Wrz 2017 11:28
    saszulin
    Poziom 2  

Mam parę problemów z kodem poniższy kod kopiuje wszystkie dane w wybranego pliku do pliku z makrem, problem polega na tym że po skopiowaniu danych plik źródłowy pozostaje otwarty a powinien się automatycznie zamknąć po skopiowaniu

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

2. Potem tworze arkusz roboczy o nazwie CSV z którego chce przekleić konkretne dane w konkretnym ustawieniu według poniższego kodu niestety nie wiem dlaczego te dane się niw kopiują do nowo utworzonego arkusza "CSV"

3. kolejna sprawa potrzebowałbym żeby plik zapisywał się z konkretną nazwą która występuje w arkuszu CSV w komórce B2 lub żeby wyskakiwało pole w którym mogę taką nazwę wprowadzić.

4. w momencie kiedy plik zostanie prawidłowo zapisany do formatu csv. do wybranej lokalizacji, potrzebowałbym żeby makro usunęło wszystkie arkusze występujące w pliku z makrem, poza arkuszem o nazwie "MAKRO" plik powinien się zapisać i zamknąć

Dodaje dwa załączniki żeby to zobrazować, będę wdzięczny za pomoc
    Plik Próba_test_godziny_nocne to plik który należy wybrać po odpaleniu makra z pliku "MAKRO" który znajduje się w załączniku
    Zmieniłem tylko ROZSZERZENIE z xlsm. na xls żeby makro się otworzyło należy tylko dodać literkę "m" w ROZSZERZENIU

Pozdrawiam

0 2
  • #2 04 Paź 2017 13:41
    Prot
    Poziom 29  

Jeśli to sam sporządziłeś ten kod makra i masz wolę go usprawnić - to proponuję nauczyć się przede wszystkim tzw debugowania skryptów - zakładka deweloper :arrow: makra :arrow: wkrocz :arrow: i dalej przez F8 krok po kroku analizujesz co robi (lub nie robi :D ) Twój skrypt (makro).

saszulin napisał:
    po skopiowaniu danych plik źródłowy pozostaje otwarty a powinien się automatycznie zamknąć po skopiowaniu

:not: nie zamknie się automagicznie - musisz mu wydać wyraźne dyspozycje :shii:
    np. po skopiowaniu wszystkich arkuszy z testowego pliku wprowadzasz mu dyspozycję "zamknij ten skoroszyt testowy":

saszulin napisał:
    Potem tworze arkusz roboczy o nazwie CSV z którego chce przekleić konkretne dane w konkretnym ustawieniu

Z Twojego kodu wynika, że tworzysz pusty arkusz CSV, w którym nie ma żadnych danych i nie ma co kopiować czy pobierać ? :sm31:

Z "zakomentowanej" (oczywiście nie wykonywanej) części kodu wynika, że autor tego fragmentu - obrabiany skoroszyt zamierzał zapisać w formacie ".csv", a to jest całkiem co innego od tego co wynika z Twojego niejasnego opisu. :crazyeyes:

0
  • #3 04 Paź 2017 15:46
    saszulin
    Poziom 2  

Nie rozwiązano

0