Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pralki. Uż. Miele czy nowa, gwar. 5lat max 2000zł

30 Wrz 2017 12:17 2523 6
  • Poziom 9  
    Witam. Moja Wiatka 12 zakupiona pierwszy raz w 87r.(kupiłem dwa lata temu za 80zł) produkcji radzieckiej powoli się kończy. Amortyzatory i sprężyny wyłechtane i coś zaczyna obcierać - obstawiam łożysko od tego tańczenia przy wirowaniu. Trzy dni już czytam o pralkach, głównie tutaj, a im więcej czytam, tym większe zamieszanie w głowie.
    Na początku istniała dla mnie tylko używka Miele bo będąc za granicą miałem okazje z nich kożystać.
    Jednak po trzech dniach czytania dopuszczam kupno nowej pralki.
    Opiszę swoje wymagania i warunki:
    Pralka dla dwojga mieszkających na chwilę obecną w kawalerce z małą łazienką.
    Srednio używana 2-3 razy w tygodniu.
    Ma być tania, lub bardzo łatwa w naprawie.
    Jeśli nowa to z gwarancją 5lat, wymiennym łozyskiem i programatorem.
    Niech nie wychodzi z łazienki przy wirowaniu :D
    Budżet wg mojej kobiety do 1500zł, ale jeśli byłoby to uzasadnione to wg mnie do 2000zł
    Ok. Znalazłem na portalu ogłoszenia kilku pralek Miele 15km ode mnie, więc mogę podjechać i pomacać.
    W ofercie są:
    Miele Novo Eco W806 1100obr stan ideał za 650zł
    Miele Novotronic W918 1600obr stan dobry 600zł
    Miele Novotronic W120 1200obr stan ideał 550zł wkład od góry
    Miele Novotronic W715 1400obr stan dobry 500zł
    Miele Novotronic W830 1200stan dobry 500zł
    Nie znam się niestety na modelach i oznaczeniach Miele
    Z nowych pewnie coś z lepszych serii Bosch z wymiennymi łożyskami, albo Amica gdzie części tanie i programator nie zalany, lub Beko gdzie loteria, bo nie które kilka razy nawalają podczas gwarancji, a inne przeżywają 5lat bez usterki. Też tutaj piszecie dobrego na temat AEG i Mastercook.
    Jak możecie, to coś doradźcie. Nie śpieszy mi się, bo Wiatka pewnie pociągnie jeszcze wiele miecięcy, chociaż kobieta musi na nią siadać podczas wirowania :D
  • Poziom 9  
    Z tym, że teraz produkują lepsze to bym polemizował. Chyba, że chodzi Tobie o bardziej zaawansowane technologicznie, a nie o jakość i wytrwałość.
    Jaki dokładnie model posiadasz i w jakich warunkach był i jest eksploatowany?
  • Poziom 1  
    Posiadam miele w 918
    Znalazłem ja 8 lat temu pod domem bogatego sąsiada który ta wystawił.
    Przyjechał mechanik żeby podłączyć bo pierwszy raz widziałem elektrozawór na wężu i wolałem żeby ktoś doświadczony ogarniał powiedział wiesz co ty masz? To Mercedes s wśród pralek.
    Okazało się wtedy że nie działa pompa wyponpowujaca wodę 250zl i 2 h później prała. I tak przez 3 lata dzień w dzień 3 osoby w tym noworodek. Później wyjechaliśmy za granicę na 3 lata. Na ten czas wynająłem mieszkanie a że podnajemcy chcieli własną pralkę ta wyniosłem do nieogrzewanego garażu. Po 3 latach pralka wróciła wraz z wlascicielem do mieszkania. Od 2 lat mam dom i dalej stara miele która pierze co dzień lub jak ma wolne to na drugi dzień dwa trzy prania. Latem żona mowi pralka się psuje. Mówię dzwoń do pana Krzysia ogarniał to i teraz da radę. Pralka co kilka pran zaczęła słabo nabierać wody. Ciągle błąd że nie ma wody. Pan mechanik zdiagnozował słabe ciśnienie wody. 170 zł za serwis i dojazd i że pralka jest 100%sprawna.
    W zeszłym tygodniu znowu delegacja żona dzwoni mówi słuchaj ta pralka to jest złom nie nabiera wody. Wcześniej dwa trzy razy włączałam i w końcu prała ale teraz to niepomaga. Pół dnia dzisiaj zmarnowałam a pralka nic nie wyprała iść zadam nowej.
    Myślałem co teraz. Wezwać mechanika i zapłacić nie wiadomo za co. Może naprawi a może się okaże za mały prad w kontakcie. Więc oferty nowych w media i opinie i co... Punkt wyjścia. Znowu forum i mówię piprze jak mam dać 2000zl za pralkę nowa ale nie pewna to lepiej używane miele i zacząłem szukać jadąc na zlecenie z brygada. Kolega podpatrzyl co robię i pyta ty poj..any jesteś 1500za używana pralkę miele. I znowu cała historia, on nato ja podjadę do Ciebie i zobaczę bo się na tym znam i może to jest jakaś bzdura i ta jeszcze polata jak taka twarda. Podjechał szybko okazało się że elektrozawór. Z 3droznych kanałów działa jeden tylko na płukanie. Szybka podmianka wezykow i pralka pierze jak nowa. Elektro zawór kupiony za 55zl na allegro dziś i założony będzie w przyszłym tygodniu a pralka na następne kilka lat. Z zafascynowania nią sprawdziłem rok produkcji. 1992 to totalne zaskoczenie. 25 pięć lat i dwie usterki. Teraz jak za jakiś czas ta siadzie to kupię nowa ale tylko miele. Chyba że znajdę nowa obudowę do tej 😀
  • Poziom 8  
    Ja wziąłem http://www.agd-wro.pl/ od nich droga była, model W2241 sześcioletnia a teraz już prawie 6 lat u mnie pierze i zero problemów. Wiruje jak szalona i ciężka jak diabli 100kg. Przez nią dysk mi wypadł i mam ciągle problemy z kręgosłupem. Mogłem bardziej uważać.
  • Poziom 1  
    guzik871 napisał:
    Posiadam miele w 918
    Znalazłem ja 8 lat temu pod domem bogatego sąsiada który ta wystawił.
    Przyjechał mechanik żeby podłączyć bo pierwszy raz widziałem elektrozawór na wężu i wolałem żeby ktoś doświadczony ogarniał powiedział wiesz co ty masz? To Mercedes s wśród pralek.
    Okazało się wtedy że nie działa pompa wyponpowujaca wodę 250zl i 2 h później prała. I tak przez 3 lata dzień w dzień 3 osoby w tym noworodek. Później wyjechaliśmy za granicę na 3 lata. Na ten czas wynająłem mieszkanie a że podnajemcy chcieli własną pralkę ta wyniosłem do nieogrzewanego garażu. Po 3 latach pralka wróciła wraz z wlascicielem do mieszkania. Od 2 lat mam dom i dalej stara miele która pierze co dzień lub jak ma wolne to na drugi dzień dwa trzy prania. Latem żona mowi pralka się psuje. Mówię dzwoń do pana Krzysia ogarniał to i teraz da radę. Pralka co kilka pran zaczęła słabo nabierać wody. Ciągle błąd że nie ma wody. Pan mechanik zdiagnozował słabe ciśnienie wody. 170 zł za serwis i dojazd i że pralka jest 100%sprawna.
    W zeszłym tygodniu znowu delegacja żona dzwoni mówi słuchaj ta pralka to jest złom nie nabiera wody. Wcześniej dwa trzy razy włączałam i w końcu prała ale teraz to niepomaga. Pół dnia dzisiaj zmarnowałam a pralka nic nie wyprała iść zadam nowej.
    Myślałem co teraz. Wezwać mechanika i zapłacić nie wiadomo za co. Może naprawi a może się okaże za mały prad w kontakcie. Więc oferty nowych w media i opinie i co... Punkt wyjścia. Znowu forum i mówię piprze jak mam dać 2000zl za pralkę nowa ale nie pewna to lepiej używane miele i zacząłem szukać jadąc na zlecenie z brygada. Kolega podpatrzyl co robię i pyta ty poj..any jesteś 1500za używana pralkę miele. I znowu cała historia, on nato ja podjadę do Ciebie i zobaczę bo się na tym znam i może to jest jakaś bzdura i ta jeszcze polata jak taka twarda. Podjechał szybko okazało się że elektrozawór. Z 3droznych kanałów działa jeden tylko na płukanie. Szybka podmianka wezykow i pralka pierze jak nowa. Elektro zawór kupiony za 55zl na allegro dziś i założony będzie w przyszłym tygodniu a pralka na następne kilka lat. Z zafascynowania nią sprawdziłem rok produkcji. 1992 to totalne zaskoczenie. 25 pięć lat i dwie usterki. Teraz jak za jakiś czas ta siadzie to kupię nowa ale tylko miele. Chyba że znajdę nowa obudowę do tej 😀

Hej, trochę czasu minęło od Twojego posta. Pralka dalej sprawna? Możesz powiedzieć co to za model? Jestem na etapie zakupu pralki i rwę włosy z głowy już któryś dzień przeglądając strony, fora, sklepy itd. Czy automat, czy wirówka? Nowa czy stara? Jakoś szkoda mi wydać 1,5k za nową pralkę, która się rozsypie za chwilę i stąd zacząłem się zastanawiać nad opcją używanej Miele za mniej dukatów, bo i mniej żal a może będzie ładnie działać.