Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MANTA LED4004 - Wsad pamięci 25Q64CSIG

Indyczes 30 Sep 2017 12:29 7551 12
    Indyczes
    Level 33  
    Szukam pewnego wsadu:panel V400HJ6-A1 płyta HK-T.RT2957P63.
    Indyczes
    Level 33  
    Tak to jest soft po USB, ja potrzebuję plik bin do pamięci SPI. Odbiornik po włączeniu ze st-by zawiesza sie na logo MANTA.
    jaruszek
    Level 11  
    Podsyłam wsad zgrany z działającego TV. Jest pod matrycę taką jak w temacie w wersji A2 (z wersją A1 pewnie będą pomylone kolory).

Jest jednak z nią problem: oryginalnie w Mancie jest pamięć firmy GigaDevice 25Q64CSIG - i działa OK. Po skopiowaniu i wgraniu jej zawartości do Winbonda 25Q64FVSIG TV włącza się, jednak wisi na logo Manty. Nie mam innej pamięci GigaDevice, aby sprawdzić czy wsad rzeczywiście dobrze się odczytał (jak dotąd nie miałem z tym problemów). Może to jeszcze kwestia doboru rezystorów pomiędzy procesorem a pamięcią (inny producent)?
    Attachments:
    Indyczes
    Level 33  
    Witam.
    Ja mam płytę w wersji A1, dzisiaj podstawiłem płytę w wersji A2 i rzeczywiście sa pomylone kolory. Z tymi pamięciami rzeczywiście jest coś na rzeczy, pamięci na obydwu płytach wylutowane daja sie odczytać, natomiast nie mozna ich wymazać ani nic do nich zapisać-sprawdzone na dwóch róznych programatorach. Pierwotna usterka to; włącza sie i stoi na logo. Przy próbie wgrania do Winbonda nie włącza sie z czuwania. Pewnie trzeba będzie poszukać oryginalne czyste kości i dobiero wgrac wsad. Tak czy inaczej nadal poszukuje wsadu do wersji A1.
    jaruszek
    Level 11  
    Po poszukiwaniach znalazłem pamięć GigaDevice 25Q64BSIG. Po zaprogramowaniu uprzednio odczytanym wsadem TV ruszył i działa OK - przesłana poprzednio zawartość pamięci jest w 100% sprawna - sprawdzone.

Jeśli chodzi o pomylone kolory to dla sprawdzenia można wejść w FACTORY SETTINGS poprzez sekwencję (pilotem) MENU -> 1 1 4 7 opcja: PANEL CONTROL -> LVDS TI MODE przestawić na ON lub OFF. Niestety nie można zapisać zmian i po ponownym wyłączeniu i włączeniu telewizora obraz znów będzie w pomylonych kolorach.
    Indyczes
    Level 33  
    jaruszek wrote:
    wyłączeniu i włączeniu telewizora obraz znów będzie w pomylonych kolorach.

Jak to ugryżć, pewnie pozostaje modyfikacja wsadu, dla mnie wyższa szkoła jazdy lub zdobycie oryginalnego.
    Jeśli ktoś z kolegów ma taki pewny wsad to chętnie odkupię, nie chce za free :D .
    rob1
    Level 24  
    Praktycznie wszystkie nowe Manty(seria 40..,50...,55...95...) maja pamieci GigaDevice -25Q32CSIG lub 25Q64CSIG
    Pamieci Winbond nie działaja poprawnie w tych TV,nalezy stosowac wyłacznie oryginały.
    Indyczes
    Level 33  
    Dzisiaj wgrałem zawartośc oryginalnej pamięći, którą udało się zczytac na nową kostkę GD25Q64CSIG i ta pamięc wlutowałem do sprawnej płyty z wersji A2 i oczywiście efekt taki sam jak na płycie klienta-załącza sie i wisi na logo Manta. Tak więc na 100% jest to wina uszkodzonego wsadu. Może ktoś z kolegów jednak ma i zechce udostępnić, może byc odpłatnie?Prosze pisac na PW.
    gradek83
    Level 42  
    Na alledrogo za 17zł ktoś sprzedaje zaprogramowany wsad do tego modelu
    do płyty:
    PŁYTA HK-T.RT2957P63
    ( MATRYCA FULL HD V400HJ6)
    Indyczes
    Level 33  
    Widziałem i kontaktowałem się, ale nie jest pewny do jakiej konkretnie wersji ma.