Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Electrolux ENN12800AW - czym skleić połamaną szufladę w zamrażarniku

30 Sep 2017 13:25 5085 3
  • Level 9  
    Witam
    Popękały/połamały mi się szuflady w zamrażarniku chłodziarko-zamrażarki Electrolux ENN12800AW, stąd pytanie o materiał z którego są zrobione i klej który je poskleja (myślałem o daniu łatki z tego samego materiału w miejscu pęknięcia). Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie (taka szuflada to koszt 150zł a połamane mam dwie).
    Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Level 14  
    Ja szuflady biorę że złomu. Tam wiele po zbiórce i segregacji gabarytów. Spawałem kilka jak co małego pękło ale na grubszą skalę się nie opłaca. Plastik do pleksi jeśli dobrze pamiętam to o oznaczeniu OO i tam gdzie nie musisz to nie nadruku nie szlifoj. Ja stawię stacja lutownicza na gorące powietrze.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 9  
    Witam
    Dla mnie istotne jest z jakiego materiału są te szuflady bo w ten sposób dobiorę odpowiedni klej - widziałem w internecie materiały jak kleją pęknięcia plastiku na "łatkę" i takie połaczenie jest mocniejsze niż oryginał.
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    Witam. Problem rozwiazany - kupilem plexi grubosci 2mm, pocialem na kawalki i skleilem robiac łatki klejem Acrifix 1s 0116. Teraz szuflady sa mocniejsze niz nowe, miesiac juz w zamrazarniku i klej trzyma. Pozdrawiam