Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Xiaomi Redmi Note 4(X)] Zdalna kontrola z poziomu komputera lub innego telefonu

30 Wrz 2017 18:10 2415 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Zakupiłem ostatnio Xiaomi Redmi Note 4X i potrzebuję mieć nad nim zdalną kontrolę z poziomu PC lub drugiego telefonu. Próbowałem z programem TeamViewer QuickSupport / Host, ale okazało się, że można tylko podglądać co się na telefonie dzieje, a nie można go kontrolować. Czytałem, że problem ten dotyczy szerszej grupy modeli Xiaomi.
    Czy znacie alternatywne oprogramowanie współpracujące z Xiaomi na androidzie i pozwalające na jego zdalną kontrolę?

Dziękuję za życzliwe podejście i pozdrawiam
    Paweł :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Dzięki... Program owszem działa, ale ja szukam czegoś w stylu TeamViewera z dostępem przez pulpit zdalny. Może uściślę:
    - program musi obsługiwać zdalny pulpit telefonu (pełny dostęp do systemu telefonu)
    - działać z telefonem podłączonym w dowolnym miejscu na świecie.

Telefon jest użytkowany w Polsce, ale obsługiwany będzie zdalnie z USA.
  • Poziom 34  
    W takim wypadku proszę sprawdź aplikację AirDroid
  • Poziom 11  
    Lepszy. Ale z poziomu PC nie mogę sterować ekranem na telefonie zdalnie. Włączając funkcję zrzut ekranu widzę tylko co robi użytkownik telefonu. Może aktywne sterowanie pulpitem jest w wersji płatnej?

Dodano po 16 [godziny] 51 [minuty]:

Wypróbowałem też Mobizen, ale dalej co uzyskuję, to tylko podgląd ekranu telefonu.
    W TeamViewer dostaję też komunikat, że: "To urządzenie obsługuje wyłącznie udostępnianie ekranu".
    Już nie wiem, czy znajdę jakieś oprogramowanie, które pozwoli kontrolować ekran Xiaomi, zamiast się na niego tylko "gapić".

Jestem w kropce, bo nie wiem czy to wina oprogramowania, czy samego telefonu. I czy można to jakoś "usprawnić". Czytałem, że ponoć rootowanie telefonu mogłoby pomóc, ale nie chcialbym stracić gwarancji.

Funkcja zdalnej kontroli pulpitu i całego telefonu jest konieczna, bo musi być konfigurowany zdalnie.

Czy jedyna opcja to oddać telefon i kupić inny sprawdzony?

Ktoś, coś........?
  • Poziom 11  
    Temat do zamknięcia.

Telefon oddałem. Pieniądze sklep zwrócił.

Dziękuję Wam za wszelkie porady :)