Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa słuchawek zerwany kabel.

dawinczi544 30 Wrz 2017 18:24 843 13
  • #1 30 Wrz 2017 18:24
    dawinczi544
    Poziom 2  

Witajcie. Mam problem ze słuchawkami, kot mi przegryzł kabel. I mam do was pytanie co z nimi zrobić? Kupić nowy kabel jeśli tak to jaki? Z góry dzięki za odpowiedź!
    Naprawa słuchawek zerwany kabel.Naprawa słuchawek zerwany kabel.

0 13
  • #2 30 Wrz 2017 19:19
    beatom
    Poziom 32  

Jesli sie nie myle, to jest chyba rozbierana wtyczka. Rozebrac, przewody dolutowac i po sprawie. Jesli nie to mozna kupic nowa wtyczke.

0
  • #3 01 Paź 2017 15:02
    Pampus
    Poziom 14  

Kup sobie dowolny kabel jack-jack o wybranym kolorze i długości w dowolnym sklepie komputerowym (na Alle... od 2zł)
    Naprawa słuchawek zerwany kabel.9d020efb40...6f3a87.jpg Download (121.02 kB)
    Odetnij jedną stronę i dolutuj zamiast swojego. Żadna filozofia, a będzie bardziej estetycznie niż wtyczka rozkręcana na końcu obecnego.

0
  • #4 01 Paź 2017 16:50
    dawinczi544
    Poziom 2  

Czyli jak kupię ten kabel jack-jack to jedną końcówkę odcinam. Tylko czy tam będzie tyle samo tych przewodów i skąd będę wiedział który gdzie przylutować?

0
  • #5 01 Paź 2017 17:26
    arturdip
    Poziom 26  

To wbrew pozorom nie będzie takie proste.Takie przewody trudno lutować.Najpierw spróbuj zalutować końcówki.Aby pozbyć się "izolacji"można użyć zapalniczki ale z umiarem aby nie spalić przewodu

0
  • #6 01 Paź 2017 21:20
    Sanjose
    Poziom 26  

A właśnie że jest proste. Chwile nagrzewamy lutownicą, podymi, pośmierdzi i w efekcie mamy pięknie pocynowane końcówki. Tylko trzeba uważać by nie przedobrzyć.

0
  • #7 01 Paź 2017 21:26
    Pampus
    Poziom 14  

dawinczi544 napisał:
    Czyli jak kupię ten kabel jack-jack to jedną końcówkę odcinam. Tylko czy tam będzie tyle samo tych przewodów i skąd będę wiedział który gdzie przylutować?

Tak, bedzie tyle samo. Jak masz miernik to na pewno sobie poradzisz. Jak nie masz, to w najgorszym wypadku wrzucisz fotkę, to ktoś Ci powie jak podłączyć i który jest który.
    arturdip napisał:
    To wbrew pozorom nie będzie takie proste.Takie przewody trudno lutować.Najpierw spróbuj zalutować końcówki.Aby pozbyć się "izolacji"można użyć zapalniczki ale z umiarem aby nie spalić przewodu

Nie strasz młodego ;) Jeśli kolega dawinczi544 kupi kabelek jack-jack, to nie będzie miał tego problemu, ponieważ tam nie ma już lakierowanych plecionek, tylko zwykłe cieniutkie kabelki w osobnych izolacjach. Albo dwa w ekranie - te lepsze, albo trzy osobne i bez ekranu - te najtańsze. Tak czy inaczej w kablach połączeniowych nie stosuje się raczej lakierowania plecionki z racji, że nie ma konieczności odchudzania przewodu za wszelką cenę, a jednocześnie przesył grubszymi przewodami pozwala przesłać sygnał z mniejszymi stratami.

0
  • #8 06 Paź 2017 00:56
    dawinczi544
    Poziom 2  

Kupiłem ten kabel jack-jack, odciąłem jedną stronę i są 3 przewody biały,czerwony,zielony. Teraz nie wiem który jest od którego kanału.

Naprawa słuchawek zerwany kabel.Naprawa słuchawek zerwany kabel.Naprawa słuchawek zerwany kabel.

0
  • #9 06 Paź 2017 16:42
    arturdip
    Poziom 26  

Miernik w rękę i będzie wiadomo

0
  • #10 06 Paź 2017 21:40
    Sanjose
    Poziom 26  

Wkładasz jacka do gniazda słuchawkowego i ustawiasz balans na lewy czy tam prawy kanał, przykładasz przewody do pól lutowniczych i będziesz wiedział co do czego.
    Ja tak zwykle robię gdy nie mam miernika pod ręką.
    Tu i tak masz łatwo bo masz wspólną masę dla obu kanałów.

0
  • #11 06 Paź 2017 21:51
    alien90fr
    Poziom 26  

Biały to masa czerwony prawy kanał a zielony lewy

0
  • #12 08 Paź 2017 11:37
    Pampus
    Poziom 14  

W sumie koledzy wcześniej przedstawili już możliwości, jednak nie jestem pewien konstrukcji tej wtyczki pod klejem, więc wrzucam fotki jakie są opcje:

Naprawa słuchawek zerwany kabel.Naprawa słuchawek zerwany kabel.

0
  • #13 08 Paź 2017 14:37
    arturdip
    Poziom 26  

Tak jak na zdjęciach jest prawidłowo(mogą być zamienione kanały lewy z prawym ale to bez znaczenia)Można obrócić słuchawki

0
  • #14 08 Paź 2017 15:57
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Na Warszawskim Wolumenie w jednym z pawilonów kupisz odpowiedni kabel (t.zw. "mikrofonowy) 2x w ekranie). Dla zwykłych słuchawek (bez mikrofonu) akurat - cienki i elastyczny. Według tego co masz obecnie lutujesz nowy kabel i gra.

0