Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa z czujnikiem mikrofalowym + podczerwien z kamery

ruta86 30 Wrz 2017 21:22 873 7
  • #1 30 Wrz 2017 21:22
    ruta86
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem z lampą z czujnikiem mikrofalowym http://www.lvt.com.pl/product_info.php?products_id=5802 Po zawieszeniu obok (około 1m) kamery z podczerwienią lampa zaczęła się uruchamiać po załączaniu się trybu nocnego w kamerze.
    Kamera jest skierowana w stronę lampy więc falę napewno się przecinają.

Czy to normalne, że podczerwień z kamery uruchamia lampę z czujnikiem mikrofalowym?

0 7
  • #2 30 Wrz 2017 21:40
    gkwiatkowski
    Poziom 25  

Czy aby na pewno ta lampa ma czujnik mikrofalowa, a nie podczerwieni?
    Jak wygląda ten czujnik?

0
  • #3 01 Paź 2017 10:19
    ruta86
    Poziom 9  

Czujnik wyglada jak na zdjeciu. Wg opisu lampa powinna być z czujnikiem mikrofalowym stąd moje pytanie czy podczerwień zakłóca mikrofale i uruchamia lampę.

0
  • #4 01 Paź 2017 12:07
    Chris_W
    Poziom 37  

ruta86 napisał:
    Witam.

Mam problem z lampą z czujnikiem mikrofalowym http://www.lvt.com.pl/product_info.php?products_id=5802 Po zawieszeniu obok (około 1m) kamery z podczerwienią lampa zaczęła się uruchamiać po załączaniu się trybu nocnego w kamerze.
    Kamera jest skierowana w stronę lampy więc falę napewno się przecinają.

Czy to normalne, że podczerwień z kamery uruchamia lampę z czujnikiem mikrofalowym?

Nie jest normalne, podczerwień nie powinna zakłócić mikrofal i odwrotnie - jest wiele czujników ruchu (w systemach alarmowych) gdzie zintegrowane są takie dwa czujniki i na siebie nie wpływają.
    Myślę że chodzi nie o czujnik ruchu w lampie, tylko czujnik zmierzchu - taka kamera to jest jak latarka (na paśmie niewidzialnym dla ludzi), ale większość czujników światła na to reaguje.

0
  • #5 01 Paź 2017 13:47
    ruta86
    Poziom 9  

W ciągu dnia lampa się nie zapala tylko jak czujnik zmierzchowy się załączy ale on nie uruchamia oświetlenia tylko czujnik mikrofalowy więc to raczej nie to.

0
  • #6 01 Paź 2017 13:50
    sosarek

Poziom 43  

Zabrzmi to głupio ale spróbować nie zaszkodzi - zakryj czujnik zmierzchowy w lampie(ciekawe skąd lampa ma wiedzieć że nastał zmierzch skoro jest przeznaczona do zastosowania wewnątrz), weź pilota od jakiegoś domowego sprzętu(to też podczerwień tylko inna długość fali jak ta którą masz w promienniku kamery) i spróbuj kierując go w lampę sprawdzić czy także się załączy.

0
  • #7 01 Paź 2017 18:41
    gkwiatkowski
    Poziom 25  

ruta86 napisał:

Czujnik wyglada jak na zdjeciu. Wg opisu lampa powinna być z czujnikiem mikrofalowym stąd moje pytanie czy podczerwień zakłóca mikrofale i uruchamia lampę.

Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne, ale nie widać soczewki Fresnela, więc może to być czujnik mikrofalowy.
    Podczerwień z kamery nie powinna wpływać na czujnik mikrofalowy. Jest jeszcze taka możliwość, że podczerwień może przesterowywać czujnik zmierzchu i on włącza oświetlenie.

0
  • #8 01 Paź 2017 20:08
    Chris_W
    Poziom 37  

Jest w temacie jaki to czujnik i wszyscy wiedzą że chodzi o mikrofalowy ;) Widać na zdjęciu coś białego z dwoma paskami metalu - chyba promiennik czujnika.
    Lampa do zastosowań wewnątrz ale posiada czujnik zmierzchu - przynajmniej tak mi się wydaje z jej opisu.
    Teoretycznie czujnik zmierzchu nie powinien powodować zadziałania lampy - mógłby co najwyżej blokować działanie (oświetlony IRem), ale nie takie cuda się dzieją w technice - a z braku pomysłów warto spróbować.

0