Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia II 1.2 TSI 2010 r. -

trybik12 01 Oct 2017 09:38 3885 3
    trybik12
    Level 7  
    Witam
    Posiadam Skodę Fabię II 1.2 TSI z 2010 r. Mam problem z silnikiem. Na wolnych obrotach silnik nierówno pracuje. Efekt jest taki, że szarpie nim jakby ktoś ukuł człowieka igłą co jakiś czas. Bez względu na to czy silnik jest zimny czy gorący tak się dzieje, np. staje na światłach i czuję wyraźnie, że silnik nie pracuje jak powinien, wyraźnie nim szarpie. Podczas jazdy jest ok. Silnik nie faluje, obroty są ok. Jeśli mieliście podobny przypadek to proszę o pomoc.
    panstalin2
    Level 20  
    Kiedy były wymieniane świece , kable i czyszczony silnik krokowy ?

Moderated By T5:

Silnik krokowy w dniu dzisiejszym nagradzam ostrzeżeniem.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

trybik12
    Level 7  
    Dzięki za odpowiedź. Samochód kupiłem na wiosnę z przebiegiem 84 tyś. km. W książce serwisowej jest napisane, że świece były wymieniane przy przebiegu 60 tys. km., a co do silnika krokowego to nie mam pojęcia, bo nie jest napisane by było coś robione. Jeden przewód od świec jest taśmą izolowany, tak jakby coś było przy nim robione. Gdy kupiłem samochód nie podobał mi się ten przewód, ale nie można było kupić jednego przewodu, więc kupiłem komplet 4 szt., lecz nieoryginalny od Skody tylko zastępczy za 220 zł. W sobotę byłem w serwisie. Podłączyli skodę do komputera i nic nie wykazało, poza drobnymi nieprawidłowościami bodajże na drugim i czwartym tłoku, ale powiedzieli, że to są tak minimalne nieprawidłowości, że komputer nic nie zanotował, ale jeszcze czekałem dwie godziny, żeby zobaczyć na zimnym silniku. Pecha dał, że wtedy nic nie wykazało. Żadnych błędów i silnik pracował równo. Podjąłem decyzję, że przyjadę jeszcze raz gdy problem wróci. Nie musiałem długo czekać i po powrocie do domu, po godzinie problem pozostał, czyli nierówna praca na wolnych obrotach, a momentami, szarpnięcia silnika. W serwisie powiedzieli, że jeśli ten problem będzie cały czas, to po niedzieli umówię się na kolejna wizytę i będą wymieniać przewody i świece (szukać krok po kroku). Co o tym sądzicie? Proszę o poradę.
    jarek225
    Level 20  
    trybik12 wrote:
    W serwisie powiedzieli, że jeśli ten problem będzie cały czas, to po niedzieli umówię się na kolejna wizytę i będą wymieniać przewody i świece (szukać krok po kroku). Co o tym sądzicie? Proszę o poradę.

No oczywiście że dobrze Ci powiedzieli. Od tego trzeba zacząć.
    Powymieniaj świece przewody itp. i zobaczysz czy problem rozwiązany.
    Jeżeli nie to będziemy myśleć dalej.