Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CH64/2 Płyta ceramiczna - Jaki to rodzaj układu zasilania?

Kogi123 01 Paź 2017 09:51 300 0
  • #1 01 Paź 2017 09:51
    Kogi123
    Poziom 7  

Witam, mam taką płytę ceramiczną, model jak w tytule.

Na płycie podczas instalacji śrubokręt spowodował spięcie i popalił część obwodów. Części komponentów również nie rozpoznaję.
    Jednak wiem, że zepsuty jest główny układ zasilania, który to doprowadza zasilanie do mniejszego układu, który z kolei zasila mikrokontroler.

Ten układ opiera się na kondensatorze 220V, który jest podłączony do zasilania z gniazdka, a z niego wychodzą dwie diody prostownicze. Udało mi się sporządzić schemat jak to wszystko jest połączone na podstawie układu, niestety niektóre części mogłem mylnie rozpoznać. Na schemacie zaznaczyłem tylko połączenia z układem zasilania.

Candy CH64/2 Płyta ceramiczna - Jaki to rodzaj układu zasilania?

W tej chwili, jeśli podłączę płytę ceramiczną do zasilania, dioda zabezpieczająca SMCJ30CA D3/D4 zaczyna dymić. Robiłem symulację tego układu według tego schematu i faktycznie, przez tą diodę płynie średnio 7W, ponieważ napięcie na kondensatorze zbyt wysoko rośnie. To tak raczej nie powinno działać.

Niektóre elementy były spalone i nie jestem pewien czy je dobrze rozpoznałem i dobrze podłączyłem - np dioda D1 i D2.

Jeśli ktoś miał do czynienia z podobnym układem zasilania, na pewno rozpozna jak to wszystko powinno działać, wtedy mógłbym tą kuchenkę naprawić.

W załączniku zamieszczam zdjęcie układu.

0 0