Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optymalny telefon na minimum 2 lata.

01 Paź 2017 10:48 816 7
  • Poziom 7  
    Witam, do tej pory używałem raczej telefony ze średniej półki, tzn nowy kupiony na OLX/allegro w cenie ok 500 zł, telefon przez co najmniej 2 lata mi wystarczał i byłem z niego zadowolony, aż do momentu jego śmierci. Ostatnie 2 to np: wypranie w pralce ( telefon o dziwo działa po wypraniu-LG Spirit 4G).Najnowszy Lenovo C2 POWER był dla mnie idealny, Bateria 3500mah, 2GB ram, wystarczający procesor, po pół roku mogłem stwierdzić, że przez najbliższy czas nie będę potrzebował wymiany na lepszy.
    Niestety muszę się przyznać, ale zaczął mnie kusić iPhone. : ) Chwilowo użytkuję 4s (ponieważ Lenovo po tym jak się rozbiła szybka a kilka dni później nasikał na niego mój szczeniak, telefon leży w ryżu aczkolwiek nie nastawiam się, że jeszcze go odpalę) i jest bardzo ładny, fajny prosty system, lecz jak dla mnie za mały, nawet narzeczonej 5s nie do końca mi odpowiada i przeraża mnie bateria w tych telefonach, na Lenovo mogłem spokojnie ładować co 2 dzień przy moim zdaniem intensywnym użytkowaniu. I teraz proszę Was o radę bo minęły czasy kiedy się tym interesowałem. Budżet jaki chcę przeznaczyć na telefon również jest dla mnie zagadką, jeśli coś będzie naprawdę dobre, solidne i na dłuższy czas to się pewnie skuszę i dołożę.
    Myślałem o używanych iPhone 6/6s/, 7 (ale szkoda mi kasy, tym bardziej na 8), s6 Edge. Macie jakieś propozycje? Nawet z tej półki którą do tej pory miałem?
  • Poziom 34  
    Zdecydowanie iPhone. 5s miał premierę w 2013 roku, zaczął lekko przymulać dopiero po ostatniej aktualizacji. Wychodził z iOS 7, potem aktualizacje do 8, 9, 10, 11... Żaden telefon z androidem tyle nie dostał. Broniłem się przed tymi telefonami, przypadkiem wziąłem od kumpla rozbitego 4s na zastępczy(za chyba 50 zł) jak mój poleciał na gwarancję któryś raz z rzędu. Wymieniłem wszystko co trzeba i stwierdziłem, że do androida nie wracam. Potem 5s, teraz chyba kupię X, ewentualnie 8 Plus. 7 nowa kosztuje 2729 zł, 6s 2229 zł. IMO warto, choć drogo - ale z drugiej strony, kupuje się telefon, który będzie można na bieżąco aktualizować przez najbliższe minimum 3 lata...
  • Poziom 34  
    Mniej możliwości? W czym? Jakoś po przesiadce z androida tych możliwości nie zauważyłem. No chyba że korzystanie z telefonu zaczyna się od rzeźby z custom romem etc, czyli od utraty gwarancji.
  • Poziom 7  
    Wziąłem używanego iPhone 6 w wizualnie idealnym stanie, wszystko fajnie super...ale ma bardzo słaby zasięg WIFI, przy routerze 3/3, 2 metry dalej już 2/3, 4 metry dalej już 1/3, wychodzę z pokoju i gubi zasięg
  • Poziom 34  
    Dziwna sprawa, ja nie mam takich problemów. Mi 5s zasięg łapie jakieś 40 m od routera, po drugiej stronie ulicy...
  • Poziom 7  
    Wymieniłem na Huawei P9 32GB i 3 gb Ram, jestem pod wrażeniem tego sprzętu, jak dla mnie 10/10...ale powiem Wam, że po 1 dniu używania iPhona 6 już zdążyłem się do niego przywiązać ;p , estetyka wykonania, prostota aplikacji i obsługi, jakoś tak wszystko intuicyjnie od 1 zetknięcia z nim. A na Androidzie połowa rzeczy od razu do usunięcia, przesortowania i szukania co, gdzie i jak z każdą nową wersją Androida, ale to też kwestia kilku dni i myślę że będę w 150% zadowolony, jest szybszy zdecydowanie od iPhona, a 200 zl tańszy ( P9 1000zł z gwarancją jeszcze na ponad 2,5 roku, iPhone 1200 wersia 16GB) spodobało mi się bardzo odblokowywanie za pomocą kciuka, ale Huawei to przebił bo jest jeszcze wygodniej i lepiej, aczkolwiek boje się, że kiedyś odblokuję go niechcący trzymając rękę w tej kieszeni. :)
  • Poziom 34  
    drabik92 napisał:
    jest szybszy zdecydowanie od iPhona

No to chyba na jakąś uszkodzoną sztukę trafiłeś...