Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga 500-14 - Migotanie Ekranu podczas pracy na baterii, laptopa Yoga 500

medalik7 01 Paź 2017 12:27 723 14
  • #1 01 Paź 2017 12:27
    medalik7
    Poziom 8  

Migotanie Ekranu podczas pracy na baterii, laptopa Lenovo Yoga 500-14

Na baterii migotanie występuje co jakiś czas, ale najwięcej miga jak bateria się rozładowuje gdy bateria ma 10-15%, a migotanie coraz bardziej występuje
    ---------------------
    Laptop już nie ma gwarancji.
    laptopa Lenovo Yoga 500-14
    Procesor i5-5200U, 2.20GHz
    RAM 8,00GB
    Grafika HD Graphics 5500
    System Windows 10 Home x64
    Lenovo Yoga 500-14 - Migotanie Ekranu podczas pracy na baterii, laptopa Yoga 500

----------------
    1. Podłączam ładowarkę i migotanie ustaje, jak ręką odjąć.
    Przeszukałem fora i problem ten dotyczy niektórych laptopów z Windows 10 po aktualizacji
    2. Zmiana sterowników na starsze itp. nic nie daje
    3. Wymieniony na nowo system na czysty Windows bez aplikacji lenovo nic nie dało problem nadal występuje
    4. Podłączyłem pod zewnętrzny monitor i dziwne na laptopie ekran miga a na monitorze nie więc myślę ze to taśma
    5. Podłączam ładowarkę ekran przestaje migać i co teraz
    Na początku myślałem ze może być uszkodzona taśma matrycy, ale jak podłączam ładowarkę przestaje jakieś pomysły

Najlepiej by było wymienić taśmę wiem ale ona kosztuje około 200 zł więc na razie chcę uniknąć kosztów, jeżeli to nie taśma.

Filmiki
    1. Migotanie ekranu

2. Migotanie ekranu podłączam ładowarkę przestaje

3. Migotanie na Ekranie, na monitorze nie podłączam ładowarkę migotanie ustaje
    Lenovo Yoga 500-14 - Migotanie Ekranu podczas pracy na baterii, laptopa Yoga 500Lenovo Yoga 500-14 - Migotanie Ekranu podczas pracy na baterii, laptopa Yoga 500

Dodano po 50 [minuty]:

Zapomniałem dodać tak ekran nie miga jak jest w spoczynku, zaczyna migać jak poruszam myszką, lub przełączam na przeglądarkę czyli jak zwiększa się obciążenie, włączam YouTube to podczas oglądania miga, wyłączam jest ok

• #2 01 Paź 2017 12:37
    PITERRR
    Poziom 35  

Witam. Przy większej jaskrawości tez miga na baterii ?

• #3 01 Paź 2017 12:52
    medalik7
    Poziom 8  

Też, zmieniałem opcje zasilania na zrównoważony później na wysoką wydajność czy oszczędzanie baterii gdy nie dotykam ekranu czy palcem czy myszką touchpadem nic się nie dzieje. Dotknę ekran palcem, przesuwam czy leci filmik miga tak jak ma jakieś obciążenie. Czym bardziej rozładowana bateria tym częściej się to dzieje. Migotanie jest takie pulsujące 3-5 sekund przestaje na 10-30 sekund i znowu
    Włączam pod ładowarkę miganie ustaje. :(

• #4 01 Paź 2017 13:21
    sosarek
    Poziom 43  

medalik7 napisał:
    Czym bardziej rozładowana bateria tym częściej się to dzieje.

No i tu zapewne leży problem - w samej baterii a nie taśmie.

• #5 01 Paź 2017 13:42
    medalik7
    Poziom 8  

Upss to nie dobrze, bo właśnie jak miga i nawet na chwilkę podłącze ładowarkę przestaje migać i zaraz odłączę ładowarkę nie miga i trwa to z 5-10 mi w zależności od naładowania baterii ile procent.

Ale jedno jeszcze mnie niepokoi, jeżeli to bateria jak jest laptop podłączony do monitora zewnętrznego na laptopie miga na monitorze nie
    Wiadomo monitor ma zewnętrzne zasilanie ale grafika pobiera napięcie z baterii i tu znowu o taśmę mi chodzi czy nie jest uszkodzona, ale znowu jak na chwilę podłącze ładowanie przestaje migać.
    Powiem szczerze już zgłupiałem, może ktoś miał taki przypadek

• #6 01 Paź 2017 14:43
    sk1977
    Poziom 39  

Problem znany też z Asusów - miganie spowodowane niskim (na granicy) napięciu zasilania podświetlania matrycy i miga nie obraz, ale samo podświetlanie.
    W Asusach pomaga wymiana matrycy na inny model (tolerujący niższe napięcie zasilania podświetlania) - zdemontowana matryca może działać z powodzeniem w modelach o wyższym napięciu baterii.
    W tym przypadku przyczyna może być ta sama, ale rozwiązanie już trudniejsze (wymiana matrycy nie jest tak łatwa).
    Na początek należałoby zmierzyć napięcie jakie jest w głównej gałęzi przy zasilaniu z baterii.

• #7 01 Paź 2017 17:54
    medalik7
    Poziom 8  

A jakie powinny być napięcia ? ma ktoś może schemat

• #9 02 Paź 2017 09:32
    cezaro2
    Poziom 12  

Spróbuj wyłączyć ALS (automatic light sensor) w systemie i daj podświetlenie na maksa. To powinno załatwić problem ale to tylko półśrodek.

• #10 02 Paź 2017 20:17
    medalik7
    Poziom 8  

Pożyczyłem baterie od znajomego by wykluczyć miganie bateria zjeżdża na 50% i zaczyna się miganie, podłączam ładowarkę i jest OK
    Baterie swoją włożyłem do znajomego i tu wszystko ok czyli Bateria jest OK.

Wyłączyłem ALS czujniki w systemie , podświetlenie na max, oszczędzanie baterii wyłączone w ustawieniach intele i systemie Windows dalej to samo :( bateria zjeżdża na 50% i zaczyna się miganie, podłączam ładowarkę i jest OK

• #11 02 Paź 2017 21:19
    cezaro2
    Poziom 12  

W tej sytuacji zgadzam się z kolegą sk1977 - matryca.

• #12 04 Paź 2017 10:40
    medalik7
    Poziom 8  

A jak by spróbować wymienić "inwerter" tylko gdzie go dostać do tego modelu, przejrzałem portale aukcyjne i nie ma.
    Może macie namiary gdzie można taki dostać ?

• #13 04 Paź 2017 10:48
    sk1977
    Poziom 39  

medalik7 napisał:
    A jak by spróbować wymienić "inwerter" tylko gdzie go dostać do tego modelu, przejrzałem portale aukcyjne i nie ma.
    - w tym modelu nie ma inwertera.

• #14 04 Paź 2017 11:25
    lisek
    Spec od monitorów

Jaka matryca?
    - użyj Aida64 i odczytaj nazwé matrycy ( bez rozkrécania)

• #15 12 Paź 2017 20:39
    Adrianst89
    Poziom 7  

Witam, udało się naprawić problem?
    Ja zakupiłem nową baterię i problem nie zniknął :(

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo