Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeep Grand Cherokee 2001 - Nie odpala

01 Paź 2017 12:56 2607 6
  • Poziom 16  
    Witam, problem jak w temacie. Czy jakaś elektronika odcina rozrusznik przy słabym akumulatorze? Nie słychać nawet elektrozaczepu, napięcie na akumulatorze nie spada w momencie przekręcenia kluczyka na rozrusznik. Druga sprawa czy fabryczny alarm odcina rozrusznik w tym samochodzie?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 19  
    Akumulator naładowany?
    Rozrusznik na krótko startuje - przekaźnik rozrusznika dobry?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 16  
    Akumulator właśnie ładuję, stało się to nagle. Napięcie po przekręceniu kluczyka w stacyjce spada do 11,5 V
  • Poziom 19  
    Podmień na inny akumulator i sprawdź masę silnik - buda - akumulator, ma być ok 13 V.
  • Poziom 16  
    A autoalarm odcina rozrusznik? Bo przestał mi działać centralny zamek z oryginalnego pilota. Bezpieczniki sprawdziłem i są ok. Przekaźnik od rozrusznika zamieniłem z innym i też lipa. 3 godziny ładuję akumulator i w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce napięcie spada do 11,9V

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Przkaźnik w skrzynce bezpieczników cyka w momencie ustawienia kluczyka w pozycji rozrusznik. Postanowiłem delikatnie opukać sam rozrusznik i zdarzało się, że czasm w momencie rozruchu było słychać charakterystyczne stuknięcie z rozrusznika, tak jakby chciał ruszyć ale nagle czegoś zabrakło. Druga ważna sprawa jest taka, że wcześniej czasami podczas odpalania rozrusznik kręcił, i w pewnym momencie było słychać tak jakby go rozłączało od silnika, a wirnik się jeszcze kręcił.
  • Poziom 19  
    Rozrusznik do regeneracji .
  • Poziom 16  
    A co odcina fabryczny alarm w tym samochodzie? Rozrusznik czy coś innego?

Dodano po 11 [minuty]:

Czy autoalarm ma w ogóle funkcję immobilisera ?