Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delco CDR500 w Corsie C

pikey 05 Aug 2005 22:35 2018 5
    pikey
    Level 2  
    Witam
    Mam problem z podłączeniem wyświetlacza w Corsie C 2002r pod radio Delco cdr500. W dolnym wierszu wyświetlacza ciągle wyświetla mi się data - czym ją wyłączyć/zablokować? Po przytrzymaniu obu przycisków od wyświetlacza w dolnym lewym narożniku wyświetla się kod 012. Zrobiłem przejściówkę (inna wtyczka instalacji niż w radiu) łącząc odpowiednio tylko sygnały SCL , MRQ i SDA. W kostce od wyświetlacza (instalacja auta) są jeszcze wolne 2 zaciski 9 i 12 - może któryś z nich musi być gdzieś podłączony. Poza tym nie mam pewności co do radia czy jest sprawne - nie mogę uruchomić bo nie mogę wpisać kodu ponieważ niezależnie od stanu radia i stacyjki dolny wiersz wyświetlacza pokazuje zawsze datę.
    SlaweK
    Level 43  
    Obawiam się że masz zablokowany wyświetlacz. Tak jest gdy auto wychodzi z fabryki bez radia i tylko serwis to potrafi odblokować. Możesz sprawdzić czy z radia wychodzi plus do anteny automatycznej, on powoduje przełączenie się wyświetlacza na obsługę radia i jeśli wyświetlacz nie byłby zablokowany to przynajmniej powinna zniknąć data.

SławeK
    pikey
    Level 2  
    Obawiam się , że tak jest. W jednym z wcześniejszych postów na temat dotyczący wyświetlacza w Corsie C (nie mogę go odnaleźć) przeczytałem , że przytrzymując oba przyciski przy wyświetlaczu przez 4s zamiast daty wyświetli się w dolnym lewym narożniku kod , jeżeli "011" - wyświetlacz ma blokadę , "012" - wyświetlacz odblokowany. Mój samochód kupowany był w salonie bez radia , ale wyświetlił "012" i dodatkowo w prawym dolnym narożniku "1" , dlatego zdecydowałem się kupić oryginalne używane radio. Fakt , że dotychczas miałem Kenwooda i Pioniera w których wyjście do zasilania anteny napewno działało i nigdy data mi nie zniknęła. Czytałem też o wkodowywaniu wyświetlacza. W czym jeszcze może być problem.

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Może ktoś z Poznania odblokowałby wyświetlacz w mojej Corsie C (szybko i tanio).
    pikey
    Level 2  
    Faktycznie - po odblokowaniu-wymianie oprogramowania wyświetlacza w ASO (koszt 120zł) z radiem ładnie działa , przełączyłem jeszcze format wyświetlania na DIGIT10.
    Gdzie mogę znaleźć opis ciekawych ukrytych funkcji radia CDR500 - np. zmiana głośności przy przyśpieszaniu , itp.
    SlaweK
    Level 43  
    To co dla Ciebie ważne znajdziesz w instrukcji obsługi a ona jest na Elektrodzie ale niestety po angielsku.

SławeK