Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Laguna 2 za krótkie biegi

01 Paź 2017 19:22 2109 36
  • Poziom 9  
    Czesć jestem tu nowy jak coś nie tak prosze o wyrozumiałość . Kupiłem nie dawno Lagune 2 2.0 ide. problem polega na tym ze auto ma strasznie krótkie przełozenia skrzyn. Przy 90km/h jest 3tys obrotów na piątym ostatnim biegu. przy 120km/h juz 4tys. Nie musze dodawac ze nie da sie normalnie jezdzic bo hałas i spalanie ogromne. Czy to normalne? jak sie ratowac? cos czytałem o zmianie trybu na inny ale gdzie go kupic? jaki to ma byc? z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 12  
    Hej. Skrzynia automatyczna?
  • Poziom 9  
    Nie . ręczna 5 biegowa
  • Poziom 21  
    Wygląda na nieoryginalną skrzynię biegów.
    Gdzie kupić? W ASO, na alle..o
  • Poziom 9  
    a jak sprawdzic jej oznaczenie? model?

Dodano po 8 [minuty]:

Jeśli tak zostaje mi zakup używanej. A podpowiecie jakiej szukać żeby nie kupić bubla? są 6 biegowe do tego silnika? Wolał bym naprawić tą która mam by na 5 obroty zrzucić ogólnie pracuje dobrze tylko za krótkie. Na 3 biegu 120km/h i odcięcie. Poprostu boję sie ze mi przyśla niesprawna
  • Poziom 43  
    kilun1 napisał:
    naprawić tą która mam by na 5 obroty zrzucić ogólnie pracuje dobrze tylko za krótkie.

Nic nie naprawisz bo to nie usterka, tak jest zestopniowana, można próbować ze skrzynią od DTI/DCI ale nie podpowiem bo nie robiłem.
  • Poziom 9  
    poobno one maja tak zestrojoną ale nie mam kogo zapytać bo wszyscu upodobali sobie diesle. podpowie ktoś jak jest u niego? Pewnie sprzęgło tez sie skończy bo drży na wolnych obrotach i puszcza pod koniec. Chyba nie będę dobrze wspominał królowej lawet:)
  • Poziom 31  
    Jesteś pewien, że nie masz szóstki tylko ktoś wyminił gałkę na taką do piątki? Aż ciężko uwierzyć w te
    kilun1 napisał:
    90km/h jest 3tys
    w aucie tej klasy :/
  • Poziom 9  
    Niestety nie mam bo wtedy wsteczny był by w lewo i do góry a ja mam pod 5 jak w maluchu wiec nie moze tam byc. Zastanawiam sie tylko od czego by wsadzili tą skrzynie ze pasuje mocowanie... rozrusznik..
  • Poziom 9  
    postaram sie jutro zobaczyc i napisze. Tak czy tak do wymiany. A orientuje sie ktoś czy by z disela pasowala ? jak sie to ma do sprzęgła?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wg danych producentach moc maksymalna przy 5500rpm a prędkość maksymalna to 210 km/h więc coś nie tak z 4000 obrotów przy 120km/h.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Według danych z katalogu, powinieneś mieć skrzynie biegów o oznaczeniu JR5 np. JR5009 lub JR5S05
    dość drogie te skrzynie, więc ktoś (poprzedni właściciel) pokombinował wstawił coś bardziej dostępnego a zarazem tańszego
    Oznaczenia (symbol) będzie Tobie łatwiej znaleźć jak zerkniesz w poniższy link
    https://www.skrzynie.com.pl/skrzynie-biegow-renault-typ-jr5.html
  • Poziom 9  
    żden plus bo ja nie ciągam nawet kajaku. Skrzynia do wymiany. Patrzyłem od góry czyli pod maską z kzdej strony i nie znalazłem oznaczen. Jak dostane sie na kanał wtedy moze sie uda. Gadalem z ludzmi od 1.6 i oni maja prrzy 100km/h 2500rpm a moja 3200 wiec jeszcze 700 wiecej. Chyba od matiza ta skrzynia
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podaję link jeszcze raz , bo widzę że kolega się nie zapoznał

https://www.skrzynie.com.pl/skrzynie-biegow-renault-typ-jr5.html

Cytat:

W skrzyni biegów Renault o oznaczeniu JR5 możemy rozróżnić cztery typy przedniej obudowy. Jak widać poniżej, mimo identycznego symbolu mamy do czynienia z czterema róznymi obrysami czoła skrzyni biegów. Oczywiście zamiana montażowa pomiędzy tymi typami skrzyń nie jest wykonalna.

Symbol skrzyni biegów na skrzyniach biegów JR5 naniesiony jest w podobnym miejscu, tzn. pod skrzynią biegów w miejscach wskazanych na zdjęciach. Po dokładnym oczyszczeniu symbol można odczytać spod auta (potrzebny jest podnośnik lub kanał). Przy odczycie przyda się szmatka z benzyną ekstrakcyjną do przeczyszczenia oraz latarka, którą często przy odczycie trzeba świecić na symbol pod różnym kątem. Symbol skrzyni biegów Renault JR5 jest naniesiony na obudowę w formie wydruku typu matrix - wypalony w postaci kropek.
  • Poziom 33  
    Zastanawiam się tak luźnie czy przypadkiem sprzęgło się ci nie ślizga skoro piszesz że" puszcza ". Przecież większość silników osiąga podobne obroty nawet diesle a ty masz 3 krotnie wyższe obroty, więc albo skrzynia z dostawczaka albo tarczy ciernej to tam na sprzęgle nie ma.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi sie ze nie bo ona sie rozpędza ciągnie równo do 180km/h potem się obroty kończa. Gdyby się ślizgało rosły by same obroty a nie prędkość a przyspiesza

Dodano po 8 [minuty]:

Ta skrzynia zachowuje się jak szóstka . tak jak by miała jeszcze jeden bieg tylko że go nie ma:)
  • Poziom 25  
    Na 5 biegu 90km/h przy jakich obrotach masz?
  • Poziom 9  
    Tylko ze każdy handarze mówią ze nie możliwe jest wsadzenie innej bo nic nie pasuje. Ewentualnie ktoś przełożyl sam środek?:)
  • Poziom 9  
    Gadałem z ludzmi od 1.6 i maja dluższe biegi 100km/h jest przy 2500rpm. no trudno bede musial wymienic ta skrzynie nie da sie jezdzic. Jak wyjme to moze dojrze numery i napisze od czego wsadzili. Swoja droga nie spodziewal bym sie czegos takiego nigdy

Dodano po 2 [minuty]:

a da sie zalozyc jakas 6 biegowa? do 2.0 ide?
  • Poziom 9  
    ja nie wiem tylko pytam. Wolal bym juz miec ten bieg wiecej dla pewnosci:)
  • Poziom 9  
    ja tam lubie powachlowac mi to nie przeszkadza. Bo teraz czy ja jade 40 czy 140km/h to biegu nie musze zmieniac
  • Poziom 25  
    Ja mam 87km/h 2000 obr/min 5 bieg ostatni. Tak jak u Ciebie 5 to u mnie 4 może ciut mniej muszę sprawdzić.