Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Bosch psb 18 li-2 nie daje zasilania na silnik

koniulukasz_1984 01 Paź 2017 19:39 528 5
  • #1 01 Paź 2017 19:39
    koniulukasz_1984
    Poziom 7  

Witam.
    Mam problem z wkrętarką Bosch, nie przekazuje napięcia na silnik, reszta wygląda ok, wygląda jak by spaliły się przetwornice napięcia czy coś w tym stylu już je wylutowałem właściwie chodzi mi o potwierdzenie i pod jaką nazwą mam szukać części. Pozdrawiam.

0 5
  • #2 01 Paź 2017 19:50
    michalek1988
    Poziom 21  

Sprawdź czy z tego co zostało z tranzystora Q2, da się cokolwiek odczytać, z czym się łączył etc. Dostałeś ją w tym stanie, czy sam coś robiłeś?

0
  • #3 01 Paź 2017 19:54
    koniulukasz_1984
    Poziom 7  

Dostałem w tym stanie, ledy świecą po przyciśnięciu przycisku, tylko silnik nie kręci. Silnik ok sprawdzałem, dwa takie były, oba upalone, przylutowane były dwie boczne nóżki środkowa krótka nie była przylutowana. Jak mogę je sprawdzić?

0
  • #4 01 Paź 2017 20:10
    michalek1988
    Poziom 21  

Środkowa jest zwarta z radiatorem, w tym przypadku jest to ten duży pad z nawierconymi otworami, służący do odprowadzania ciepła. te tranzystory SMD też wyglądają na przytopione, może się okazać że naprawa będzie nie warta świeczki. Silnik sprawdziłeś? Tranzystory sprawdzisz miernikiem (pozycja z symbolem diody), lecz tutaj gołym okiem widać że są uszkodzone. Możesz się rozejrzeć za całą przetwornicą, jeśli jej cena będzie niewielka to może to być lepsze wyjście. PS jak masz możliwość to porozmawiaj z osobą która po raz ostatni jej użytkowała o okoliczności wystąpienia usterki oraz dopisz w tytule nazwę modelu.

0
  • #5 01 Paź 2017 20:35
    koniulukasz_1984
    Poziom 7  

Niestety niemam kontaktu z osoba ktora uszkodzila wkretarke , silnik jest ok ogolny stan bardzo dobry prawie jak nowa. A moze da sie do jakos obejsc lub pidlaczyc na krotko?

0
  • #6 01 Paź 2017 20:57
    michalek1988
    Poziom 21  

Tutaj znalazłem coś znalazłem, będzie to jakiś punkt zaczepienia: Link. Co do funkcji tej płytki, to nie będę się wypowiadać, były by to jedynie przypuszczenia. Jakie masz doświadczenie w naprawach, pomiarach? Silnik może być na 18V, przynajmniej był montowany w takich modelach .

0