Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kinect Xbox One - Kinect włącza się i wyłącza co kilka minut

hubalaga 01 Oct 2017 21:16 12327 13
    hubalaga
    Level 9  
    Cześć

Dzielę się ze wszystkimi, którzy do tej pory mieli z tym problem a niestety znikąd pomocy.
    Otóż mój Kinect włączał się i wyłączał cyklicznie. Trochę podziałał jak był zimny, potem cykl resetowania i całkowicie wyłączał się aż do następnego dnia. Myślałem że to wiatrak, albo jakiś kondensator elektrolityczny. Natknąłem się jednak na ten fim:
    https://www.youtube.com/watch?v=FCdiLr7Nz1c
    Okazuje się że Kinect ma zabezpieczenie termiczne, które jest dość awaryjne.
    To był strzał w dziesiątkę, wystarczyło ominąć (zewrzeć piny) tego elementu. Znajduje się ono koło diod IR (pokazane na filmie).

Pozdrawiam!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Krzychu K.
    Level 22  
    Witam
    Kolega korzysta z wersji previev systemu operacyjnego-takie kwiatki że konsola przegrzewała kinecta -wystarczy wyłączyć konsole trzymając przycisk włączania na 15 sekund,odłaczyć kinecta,włączyć konsole i po załadowaniu systemu podłączyć kinecta...po co od razu rozbierać skoro problem czysto programowy
    hubalaga
    Level 9  
    Bawiłem się w resety - to nic nie pomagało. Problem pojawił się po 2 latach od użytkowania.
    sluchawa21
    Level 11  
    Dziś próbowałem i ja tego "zabiegu"z filmiku bo mam od dawna taki sam problem , ale... okazało się, ze na mojej płytce nie ma już owego zabezpieczenia termicznego (tego plastikowego), tylko same luty i myślę, że to celowe działanie producenta, jednak skoro już sensor nie działał, to postanowiłem zewrzeć te 2 piny na płytce kabelkiem. I co? Sensor działa! Dzięki autorowi tematu za pomoc, a mój post jest dla tych, ktorzy napotkają taki problem jak ja.
    Neortic
    Level 5  
    Witam,

Miałem ten sam objaw. Zastosowałem trick z filmiku i pomogło :)
    Dzięki!
    sawek8
    Level 10  
    Witam
    Czy w miejsce gdzie powinien być bezpiecznik była próba wlutowania go, czy tylko sam mostek?
    Po tym zabiegu nie było więcej problemu z włączeniem kinecta?
    Shark.93
    Level 5  
    sawek8 wrote:
    Czy próbowano go przylutować, czy tylko mostek, w którym powinien się znaleźć bezpiecznik?
    Po tej procedurze nie było już problemu z włączeniem kinecta?

Nie próbowałem postępować zgodnie z tą procedurą, ale wygląda na to, że to rozwiązało problem.
    gogon21
    Level 2  
    W moim przypadku metoda z filmiku nie przyniosła pozytywnego efektu.
    Posiadam Kinect 2.0 bez wyprowadzonego bezpiecznika termicznego.

Komuś udało się przywrócić działanie chłodzenia ?
    ruszmar
    Level 2  
    Kinect Xbox One - Kinect włącza się i wyłącza co kilka minut Witam,
    Mam podobny problem kinect nie działa, po rozkręceniu okazuje się że też mam wersję bez zewnętrznego bezpiecznika termicznego. Na płycie w miejscu bezpiecznika z filmu są cztery piny dwa większe szerzej rozstawione i dwa mniejsza wąsko. Które należy połączyć aby zadziałało
    cypeks
    Level 11  
    Mam tak samo jak ruszmar. Dołączam się do pytania, które pady należy zewrzeć?
    cypeks
    Level 11  
    Już sprawdziłem. @ruszmar zwarłem te pady, które są blisko siebie. Dodatkowo dołożyłem pasty termoprzewodzącej na procesor, bo ta "plastelina" mogła trochę wyschnąć i skurczyć się z biegiem lat. Przed tymi zabiegami kinect zawieszał się praktycznie od razu po uruchomieniu, teraz działa stabilnie. Nie wiem czy pomogła zworka czy pasta - ważne, że działa :)
    grzes_kid
    Level 1  
    Zrobiłem podobnie, choć nie jestem żadnym "złotym rączka" - działa 🤪
    gogon21
    Level 2  
    Zrobiłem jak wyżej - nie pomogło.dalej resetuje kinecta.
    Wymienilem wiatrak na nowy. Dalej nie kreci od początku uruchomienia..wiec jak tylko złapie temperaturę reset...
    Przerabiałem tez tematy aktualizacji softu na Win10...nie pomaga.

Kamery. Sensory. Mic sprawne.
    Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
    Ar3ks
    Level 2  
    Mam ten sam problem. Metoda z teemikiem i zmianą na mocniejszy zasilacz nic ne dała. Co ciekawe podłączyłem zasilacz od laptopa z tym, że 18V 3,45A i,kinect działa poprawnie. Co to może być za problem?