Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 1.9 Kombi/hatchback - Kupno auta do 8tys

Dawidek989 01 Paź 2017 21:35 795 5
  • #1 01 Paź 2017 21:35
    Dawidek989
    Poziom 2  

Witam. Planuje kupić jakieś auto . Najbardziej celuje w oszczędność i głownie chodzi o Diesla. Wpadł mi w oko Golf 4 w kombi. Do 8tyś . Czy warto to auto kupić jako drugie .. dość dużo jeżdzę w tygodniu i mi zależy na małym spalaniu. Ew. Seat leon 1 bo te dwa auta mi się podobają reszta jakaoś mi nie odpowiada i oczywiście musi być 5 dzwiowy. Sprowadzać auto? czy od polaka? Wiem że jak diesel to duże koszty napraw itd.. ale to wiem. Co myślicie warto? ale powyżej 2000 rocznika bym chciał..

0 5
  • #2 01 Paź 2017 22:27
    Kantylena
    Poziom 14  

Jesteś pewny że chcesz diesla? bo po 20 latach taki golf to spokojnie z 450 tys ma napukane, jak już to tylko stare odmiany na zwykłej pompie bez dwumasy itd Seat Leon - raczej nie ten budżet chociaż z początku produkcji coś może znajdziesz ale one trzymają cenę.
    Ja bym się zastanowił nad benzyną, bo stan takiego auta może być sporo lepszy. Ale to już wedle uznania. Tak - Golfa 4 znajdziesz w tym budżecie, ale szukaj też Skody Octavii bo to w sumie to samo, tak żeby polepszyć pole manewru.
    Sprowadzić? raczej przy takim populusie ze zwykłym 1,9 tdi to nie ma sensu, tych aut jest miliony w ogłoszeniach więc szukaj u nas od prywatnej osoby. No i rocznikiem nie jeździsz, bo kupisz bubla.
    Na roczniki 2000+ to radziłbym odłożyć z 10-11 tys jak ma być coś zdrowego a nie złom na 4 kółkach :)

0
  • #3 04 Paź 2017 10:14
    sebap
    Poziom 40  

Wymagania pod sufitem, budżet na podłodze, w dodatku kopciuch więc pewnie kupisz trupa na kółkach.

0
  • #4 04 Paź 2017 19:21
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Po co pchać się w przewartościowanego gofra. Jak można kupić auto młodsze, lepsze i pewnie mniej zmęczone niż TDI "ale golf to golf"...

0
  • #5 04 Paź 2017 23:17
    wichurewicz
    Poziom 24  

Kolega chce konkretne auto, a nie "coś innego". Mi też się VW nie podobają, a cały koncern uważam za ponury żart, ale nie będę komuś na siłę narzucał swojego gustu.

Sprowadzane czy krajowe to naprawdę kwestia drugorzędna, najważniejszy jest stan techniczny. No a jeśli oszczędność jest priorytetem, to może 1.6 + LPG? Osiągów ten silnik nie ma za grosz, ale do gazu dobrze się nadaje i trudno w nim coś drogiego zepsuć. Rocznik nie ma znaczenia, to nie wino.

0
  • #6 27 Lis 2017 13:34
    primabus
    Poziom 9  

Wybij sobie diesla z głowy. Koszty napraw przekroczą wartość auta. Jeśli stare autko to tylko benzyna

0