Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE50MU6172 - kalibracja oraz polepszacze.

01 Paź 2017 22:14 7884 7
  • Poziom 8  
    //Prosiłbym o przeniesienie tematu do RTV Użytkowy, gdzie bardziej pasuje.

Cześć :)

Od wczoraj jestem posiadaczem Samsunga UE50MU6172. Jest to mój pierwszy telewizor LCD, także nie siedzę specjalnie w opcjach i technologiach. Kombinowałem z podstawowymi opcjami, takimi jak predefiniowane presety i najbardziej odpowiada mi standardowy, czyli 'out of the box'. Jedyne co zmieniłem to wyłączyłem Auto Motion + dla obrazu z TV, a dla innych źródeł, jak filmy na Bluray czy Youtube wyłączyłem Czysty Obraz Cyfrowy. Auto Motion + jest tam na auto.

Fajnie by było, gdyby ktoś kto ma ten model albo inny TV serii MU6100 na matrycy VA podzielił się jakimiś wskazówkami lub kalibracją.
    No i chciałbym wiedzieć jak właściwie najsensowniej (i czy w ogóle) ustawić Auto Motion + na poszczególnych źródłach. Chwilowo wszędzie jest na auto prócz telewizji, gdzie jest wyłączone.

Dzięki.
  • Poziom 8  
    Widziałem to już, zastanawiałem się, czy mogę się oprzeć, bo to inna seria, więcej kolorów, 10-cio bitowa matryca, nie 8, inna technologia interpolation itp. Nie ma to aż takiego znaczenia?
  • Moderator RTV Co kupić
    Ale porownujesz rozne rozmiary....trzeba by zrobic porownanie tych samych.
    Choc jak to czesto bywa u Samsunga nigdy nie widomo co sie wylosuje ;) taka firma ze non stop kombinuje i zmienia nawet w tamach jednej serii tv.
  • Poziom 10  
    Ludwik XVI napisał:
    Mu6300 na rynek us to mu6100 na rynek eu.

Skąd ta informacja? Możesz powiedzieć skąd to wiesz, podać źródła?
    Szukam ustawień dla mojego 43MU6172