Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilanie do głośnika przenośnego

Patelniak1998 02 Paź 2017 00:18 600 16
  • #1 02 Paź 2017 00:18
    Patelniak1998
    Poziom 5  

Witam, szukam pocomy jak zasilić głośnik bluetooth. Do wzmacniacza mam przylutowane głośniki ale teraz pojawa sie problem jak to zasilić.
    Chciałem sie zapytać czy mogę kupic ogniwa od sanyo po 3,7 wpakowac z 3szt. do koszyka co da 11.1 v i wtedy podłączyć to do wzmacnaicza ? Tylko jak to zrobić żeby mieć kabel usb żebym nie musiał tego wyciągać za każdym.razem kiedy bede chciał naładować swój głośnik ?

0 16
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 02 Paź 2017 00:44
    mistrzszymon1
    Poziom 21  

Co to za wzmacniacz? Co to za głośniki? 11v chcesz ladować przez USB ?

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 02 Paź 2017 01:36
    electroshock
    Poziom 12  

Patelniak1998 - szukaj pod hasłem "balancer li-ion".
    mistrzszymon1 - da się, przetwornica step-up.

0
  • #4 02 Paź 2017 01:56
    mistrzszymon1
    Poziom 21  

electroshock napisał:

mistrzszymon1 - da się, przetwornica step-up.

Pewnie ze sie da ale po co ??

0
  • #5 02 Paź 2017 02:41
    gumisie
    Poziom 38  

Witaj kol. Patelniak1998.
    Wybacz lecz nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe:

Patelniak1998 napisał:
    jak zasilić głośnik bluetooth
    Ok. to nie problem, jest to możliwe i proste, lecz jak to się ma do tego:
    Patelniak1998 napisał:
    Do wzmacniacza mam przylutowane głośniki ale teraz pojawa sie problem jak to zasilić.
    bluetooth, przylutowane?. Było by może łatwiej Tobie pomóc gdybyś np. odpowiedział na:
    mistrzszymon1 napisał:
    Pozdrawiam.

0
  • #6 02 Paź 2017 07:28
    Patelniak1998
    Poziom 5  

mistrzszymon1 napisał:
    Pozdrawiam.[/quote]

A więc tak. Zaxznimy ot tego że wczoraj zobaczyłem że wzmacniacz jest pęknięty wiec go wrzuciłem teraz będę kupował jakiś nowy moze trochę lepszy.
    Ogólnie inspirscja wzięła soe z tego filmu. https://youtu.be/HpE9Bgw-BPQ
    I teraz mam z tym jeden problem a mianowicie to zasilanie... On tu używa akumulatora modelarskiego i ani wtyk do zasilania ani jego pojemność mi nie odpowiada. Chciałbym użyć jakiś ogniw które dam w koszyczek tylko czy tak sie da abym mógł ładować to bez wyciągania baterii po koleji?
    Głośników jakie mam zamoar użyć to albo
    Sanyo maximum input 50w

Drugie jaki i pierwsze propozycje głośników dodam zdjęcie w załączniku

0
  • #8 02 Paź 2017 09:05
    Patelniak1998
    Poziom 5  

wojtek 9007 napisał:
    Witam - możesz dać ogniwa w koszyczek i ładować je razem ładowarką z balancerem .
    https://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B3
    Możesz terz zastosować akumulatorki z tabletu ( w poprzednim temacie pisałaś o nich )
    Wzmacniacz możesz zastosować ten - ma gniazda wejściowe i wyjściowe i potencjometr .
    https://elty.pl/pl/p/Wzmacniacz-klasy-D-2x15W-PAM8610/1831
    Dodano po 1 [minuty]:
    zasilanie do głośnika przenośnego

Mam takie 2 baterie od tablet. Jedna 3.7 a druga tak jakby 2 połączone szeregowo tylko jak je podłączyć razem ze sobą, szeregowo ?
    Użyć tego stabilizatora napiecia czy moze coś innego ? Nie wiem czy spoglądnoleś na ten film ale tam ziomek podłącza jeszcze moduł bluetooth jak to wszystko ze soba złączyć? I czy moge podłączyć kabel USB aby ładować te baterie odrazu z adaptera sieciowego ?

0
  • Pomocny post
    #9 02 Paź 2017 09:49
    _jta_
    Specjalista elektronik

A jakiego zasilania potrzebuje wzmacniacz, jakie jest napięcie i pojemność baterii? Na jaki czas działania wystarczy tej pojemności?

Ładować akumulatory bez wyjmowania można - zastosować przetwornicę step-up, albo przełączać (to może robić np. przekaźnik).

0
  • #10 02 Paź 2017 10:00
    Patelniak1998
    Poziom 5  

_jta_ napisał:
    A jakiego zasilania potrzebuje wzmacniacz, jakie jest napięcie i pojemność baterii? Na jaki czas działania wystarczy tej pojemności?

Ładować akumulatory bez wyjmowania można - zastosować przetwornicę step-up, albo przełączać (to może robić np. przekaźnik).

Wzmacniacz ten https://elty.pl/pl/p/Wzmacniacz-klasy-D-2x15W-PAM8610/1831
    Zasilać to będa baterie (zdj. W załączniku )

0
  • Pomocny post
    #11 02 Paź 2017 11:02
    _jta_
    Specjalista elektronik

2500mAh 3.7V; i dwie takie baterie? To jest około 18Wh. A wzmacniacz może tyle zużyć przez pół godziny, do tego przy takim obciążeniu baterie oddadzą może połowę energii, czyli baterie wystarczą np. na kwadrans grania pełną mocą. Ale może planujesz granie mniejszą mocą, zmierzyłeś prąd?

0
  • #12 02 Paź 2017 11:09
    Patelniak1998
    Poziom 5  

_jta_ napisał:
    2500mAh 3.7V; i dwie takie baterie? To jest około 18Wh. A wzmacniacz może tyle zużyć przez pół godziny, do tego przy takim obciążeniu baterie oddadzą może połowę energii, czyli baterie wystarczą np. na kwadrans grania pełną mocą. Ale może planujesz granie mniejszą mocą, zmierzyłeś prąd?

Nie mierzyłem bo nie mam czym, może pomożesz w doborze dobrej baterii żeby to grało jak najdłużej?

0
  • Pomocny post
    #13 02 Paź 2017 11:30
    Freddy
    Poziom 43  

Patelniak1998 napisał:
    Nie mierzyłem bo nie mam czym,
    No to najwyższy czas kupić jakiś miernik, bo bez tego ani rusz.
    Cytat:
    może pomożesz w doborze dobrej baterii żeby to grało jak najdłużej?
    Co to znaczy jak najdłużej? Bez pomiarów nic się nie da zrobić.

0
  • #14 02 Paź 2017 12:32
    Patelniak1998
    Poziom 5  

Freddy napisał:
    Patelniak1998 napisał:
    Nie mierzyłem bo nie mam czym,
    No to najwyższy czas kupić jakiś miernik, bo bez tego ani rusz.
    Cytat:
    może pomożesz w doborze dobrej baterii żeby to grało jak najdłużej?
    Co to znaczy jak najdłużej? Bez pomiarów nic się nie da zrobić.

Powiem tak potrzebuje akumulatora dzięki któremu mój głośnik będzie grał jak największą ilość czasu na jednym ładowaniu.
    Jeżeli chodzi o miernik to jaki dokładnie mam kupić?

0
  • #15 02 Paź 2017 12:49
    Freddy
    Poziom 43  

To wszystko zależy od tego jaki masz wzmacniacz - jakiej mocy? Jakie zasilanie?

Patelniak1998 napisał:
    Jeżeli chodzi o miernik to jaki dokładnie mam kupić?
    To zależy od Twoich finansów. Jednak nie taki za 10zł, ale coś lepszego.
    Na forum jest wiele tematów dotyczących kupna miernika, sprawdź je.

0
  • #16 02 Paź 2017 13:54
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jak najdłużej? Może akumulator 6V 165Ah (od traktora)? Ale ogniwo paliwowe wraz z paliwem będzie dużo lżejsze. Jako paliwo pewnie metanol - uwaga, to jest trucizna. Akumulatory litowe mają gęstość energii około 700 kJ/kg; metanol 30 razy większą i nawet przy wykorzystaniu tylko 1/3 tej energii daje 10-krotną przewagę.

Niestety wadą ogniw paliwowych (poza tym, że trudniej je kupić - ale robi je np. SFC w Niemczech) jest konieczność stosowania czystego (a przez to droższego) paliwa - są konstrukcje, do których może być byle jakie ciekłe paliwo, ale muszą pracować w wysokiej temperaturze (kilkaset °C), i nie stosuje się ich do sprzętu przenośnego.

Są jeszcze inne ciekawe wynalazki - np. akumulator z płynnymi elektrodami, po rozładowaniu można z niego wylać elektrody (do oddzielnych pojemników, żeby się nie pomieszały, bo przy ładowaniu trzeba będzie je wlać w te same miejsca) i wlać naładowane. Ale to spora niewygoda w obsłudze, ładowanie też wymaga przelewania elektrod.

0
  • #17 02 Paź 2017 18:44
    Patelniak1998
    Poziom 5  

_jta_ napisał:
    Jak najdłużej? Może akumulator 6V 165Ah (od traktora)? Ale ogniwo paliwowe wraz z paliwem będzie dużo lżejsze. Jako paliwo pewnie metanol - uwaga, to jest trucizna. Akumulatory litowe mają gęstość energii około 700 kJ/kg; metanol 30 razy większą i nawet przy wykorzystaniu tylko 1/3 tej energii daje 10-krotną przewagę.

Niestety wadą ogniw paliwowych (poza tym, że trudniej je kupić - ale robi je np. SFC w Niemczech) jest konieczność stosowania czystego (a przez to droższego) paliwa - są konstrukcje, do których może być byle jakie ciekłe paliwo, ale muszą pracować w wysokiej temperaturze (kilkaset °C), i nie stosuje się ich do sprzętu przenośnego.

Są jeszcze inne ciekawe wynalazki - np. akumulator z płynnymi elektrodami, po rozładowaniu można z niego wylać elektrody (do oddzielnych pojemników, żeby się nie pomieszały, bo przy ładowaniu trzeba będzie je wlać w te same miejsca) i wlać naładowane. Ale to spora niewygoda w obsłudze, ładowanie też wymaga przelewania elektrod.

Zdecydowanie od traktora będzie najlepszy dzięki za pomoc xd

0