Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 52117 - 6001CE3.434TaYKD(X) - Nie nagrzewa piekarnika

sesmar 02 Paź 2017 13:07 618 1
  • #1 02 Paź 2017 13:07
    sesmar
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Mam problem z piekarnikiem Amica model: 52117. Piekarnik któregoś dnia przestał działać po rozebraniu okazało się, ze jest nadpalony styk na łączniku 7la gottak 801001. Styki na szybko 'podszlifowałem' i piekarnik zaczął działać. Działał z miesiąc bez zarzutu gdy nagle znowu stało się to samo. Zamówiłem nowy i przy wymianie jestem prawie na 100% pewny, ze podpiąłem wszystko tak jak było wcześniej. Piekarnik oczywiście działa, grzeje po przekręceniu odpowiednich ustawień, kreci grillem świeci światełko, grzałka górna i dolna się nagrzewa.

Ale po ustawieniu temperatury 250°C nagrzewa go do około 180°C i już wyżej nie idzie i temperatura spada. tzn. po paru chwilach jak przekręcę pokrętłem od temperatury to światełko gaśnie odpowiednio przy 150°C i po chwili 120°C itd. czyli temperatura spada.

W sobotę kupiłem nowy termostat T-150 pan w sklepie powiedział ze to na bank to. Okazało się w domu ze ten nowy termostat ma punk zerowy odwrócony o 180 stopni, ale akurat mogłem zamocować go do góry nogami. Niestety dalej piekarnik się nie nagrzewa. Co może być nie tak?

0 1