Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel stworzenie wykresu z pominięciem danych o wartości mniejszej niż 2%

02 Paź 2017 17:23 1233 4
  • Poziom 11  
    Witam!
    Tak jak w temacie szukam sposobu na szybkie i łatwe stworzenie wykresu z pominięciem tych wad dla których procent odpadu jest poniżej 2%, jest na to jakieś proste rozwiązanie?

Dane do wykresu znajdują się w karcie " podział na kolory" w komórkach:
    J199:AL201

w tej też karcie znajdują się wykresy i zaczynają się w komórce AU2
    Excel stworzenie wykresu z pominięciem danych o wartości mniejszej niż 2%[/img]
  • Poziom 24  
    Witam,

Ja bym odfiltrował dane do wykresu do osobnego wiersza.
    Zastosuj np. formułę jeżeli i przy jej pomocy wyciągnij tylko dane większe od X.
  • Poziom 11  
    Potrzebuję zrobić to za pomocą makra, ponieważ wartości przekraczające 1,5% co chwila ulegają zmianie i potrzebuję abym za pomocą przycisku mógł w wybranym przez siebie momencie wyeksportować dane z tabeli.
    Chciałbym też aby do miejsca docelowego gdzie wyeksportują się dane był przypisany wykres słupkowy który aktualizowałby się automatycznie po wyeksportowaniu przyciskiem danych.

Zrobiłem to w sposób zasugerowany przez ducker1 i w miejscu docelowym wyeksportowanej tabeli wpisałem formułę:
    =JEŻELI(J200>1,5%;J200;)

jednak wyeksportowane dane wyglądają w nastepujący sposób:

Excel stworzenie wykresu z pominięciem danych o wartości mniejszej niż 2%

z tak wyciągniętej tabeli nie "wychodzi" poprawny wykres ponieważ zaczytuje też wartości 0% które chciałem pominąć :-(

Bardzo proszę o pomoc, jestem laikiem jeżeli chodzi o Excel więc sam nie jestem w stanie ogarnąć tego tematu.

Z góry dziękuje za podjęcie tematu :-)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    mar-ilo napisał:
    łatwe stworzenie wykresu z pominięciem tych wad dla których procent odpadu jest poniżej 2%

Automatyczne tworzenie wykresu z aktualnie pobranych danych można uzyskać poprzez odpowiednio przygotowany (poprzez funkcje arkuszowe) blok "Dane do wykresu" - uzyskuje się wtedy wykres :spoko: - jak na zrzucie.
    Excel stworzenie wykresu z pominięciem danych o wartości mniejszej niż 2%2017-10-0..1).png Download (51.89 kB)

Jak widać zestaw funkcji wybiera tylko dane powyżej 2% błędów, sortuje je od największych do najmniejszych wartości i udostępnia te dane do 1 wykresu. :lol:
    Całość możesz przeanalizować w załączonym zmodyfikowanym pliku.
    Prot no..y.7z Download (214.01 kB)Punkty: 1.5 dla użytkownika
  • Poziom 11  
    Swietna robota, właśnie o to mi chodziło - dzięki :-)