Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy smartfon do 800zł ok 5"

02 Paź 2017 19:34 684 7
  • Poziom 22  
    Witam. Zamierzam kupić nowy telefon w cenie do 800zł. Czytam różne tematy i głupieje. Brałem pod uwagę Alcatel Shine, LG K10, A3 2016, Huawei P8 Lite choć czytałem że potrafi się zawieszać i to dość szybko. Reszta w ankiecie:

1. Nowy/używany.
    Nowy
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    Głównie Nokia
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    Standardowy
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    Android
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    Dotykowa
    6. Wielkość wyświetlacza.
    Ok 5", nie więcej niż 5,5"
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    Nawigacja, poczta, bankowość, youtube
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    Dobrze działająca nawigacja, przyzwoity aparat, pożądana będzie dioda powiadomień
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.

10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    Raczej standardowe
    11. Założony budżet.
    800 zł
    12. Inne wymagania.
    Płynna praca i ogólnie pojęta bezproblemowość użytkowania, fajnie gdyby bateria była pojemna i dało się ją wymienić

Proszę o pomoc w wyborze, ewentualnie podsunięcie jakiejś innej propozycji. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    osobiscie uzytkuje asusa zenfone 2 laser. nie potrzebuje jakiegos telefonu mega super poniewaz jedyne co robie to czasem zdjecia pisze sms dzwonie. nie korzystam z FB i messengera oraz YT to bateria starcza mi na dwa dni.
  • Poziom 32  
    Apropo bankowości to czy płatności zbliżeniowe telefonem są dla Ciebie konieczne? Znaczy się czy NFC jest Ci potrzebne?

Na chwilę obecną mało które telefony mają, że tak powiem "normalnie otwieraną klapkę", a jak już są to są to kiepskie telefony. Także, o samodzielnej wymianie baterii sugeruję zapomnieć.
  • Poziom 22  
    NFC nie jest mi szczególnie potrzebne a co do baterii to miałem na myśli raczej dostępność nowej a nie wymianę w warunkach domowych
  • Poziom 32  
    Za 600 zł widziałem w sklepie proline Xiaomi Redmi 4X w wersji 32GB/ 3GB. Ja bym powiedział, że to dobry deal, bo z tego co kojarzę proline jest normalnym sklepem, a nie pseudo januszem, bez jakiejkolwiek gwarancji. Te telefony co wymieniłeś to sugeruje sobie je podarować.

P.S. Chcesz używać telefonu do nawigacji to proponuję brać smartfon z procesorem od Qualcomm'a. Procesory MediaTek podobno gorzej się spisują w tej kwestii.
  • Poziom 28  
    Witam!
    A czy Kolega brał pod uwagę np. Moto G5? W opcji 3/16 jest w tej chwili do wzięcia w MediaExpert (przepraszam moderatora za reklamowanie tegoż marketu). Myślę, że spełni stawiane wymagania.
  • Poziom 22  
    Słyszałem o tym telefonie ale jakoś mi umknął z pamięci. Dzięki za wskazówkę odnośnie procesora Qualcomm kolego cxzcxz123