Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] końcówki przy tył szybie do podłączenia ogrzewania Peugeot 306 lift 1998r kombi

02 Paź 2017 23:13 330 4
  • Poziom 4  
    Witam.
    wymieniałem szybę tylną w Peugeot 306 Kombi 1.9TD 1998r.
    Niestety urwały mi się końcówki , które były przyklejone do tylnej szyby do podgrzewania tylnej szyby.
    Kupiłem specjalny lakier to takiego przyklejania.
    Ale czy ważne jak się przyklei te końcówki?
    Czy przed przy sklejaniem trzeba np odtłuścić (jeśli tak to czym?) i inne zabiegi to przy gotowania przyklejenia tych końcówek.

Proszę o podpowiedzi i ewentualnie fotki.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 32  
    Wyczyść ze starego kleju, ale zobacz czy od strony szyby nie masz wyrwane do gołego szkła.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 27  
    Niestety, ale taką naprawę polecam zrobić u fachowca.
    Z doświadczenia - jedyny pewny sposób to przylutowanie końcówek do miedzianych pól na szybie - a do tego najlepiej byłoby wyjąć szybę. Też bawiłem się lakierami do takich napraw - przez resztę lata i jesień o dziwo działało... Pewnego mroźnego dnia włączyłem tak nareperowane ogrzewanie tylnej szyby. Moją uwagę przykuło jednak coś dziwnego - od zewnątrz tylnej szyby, w miejscu mocowania końcówki dało się widzieć kłęby pary buchające z topniejących resztek szronu. W dotyku szyba w tym miejscu aż parzyła. Szybko wyłączyłem ogrzewanie. Minutę czy dwie później tylna szyba eksplodowała (dosłownie).
    Dlatego nie radzę się bawić w lakiery, bo można narobić sobie potężnych kosztów.
  • Poziom 32  
    Tego nie przylutujesz, bo to na szybie to materiał nielutliwy. Porządny klej dwuskładnikowy, papierkiem ściernym uszorstnić tego pada na szybie i będzie w porządku. Kleju nie kłaść grubo.
    Porządny klej jest drogi, nawet ponad 3 dychy.