Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mierniki do pomiarów w wymagających warunkach - Mierniki cęgowe VOLTCRAFT VC-700

Conrad.pl 03 Paź 2017 10:47 1077 0
 • #1
  Conrad.pl
  Poziom 3  
  Pomiar prądu przemiennego i stałego bez konieczności rozłączania obwodu jest mozliwy dzięki zastosowaniu uniwersalnych mierników cęgowych. Ułatwiają one pracę na liniach produkcyjnych, podczas pomiaru elementów pod napięciem, bez konieczności tworzenia przestojów maszyn. Najczęściej wykorzystywane są do pomiarów napięcia, prądu i oporu lub stosowane jako wskaźniki ciągłości obwodu. Niektóre mierniki uniwersalnych posiadają dodatkowe funkcje: wskazują temperaturę, mierzą pojemność i indukcyjność.

  Nowa seria mierników cęgowych Voltcraft VC-700 sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach, wymagających użycia wytrzymałych na trudne warunki urządzeń. Urządzenia najlepszej jakości, jakimi są mierniki cęgowe Voltcraft, posiadają również funkcję „True RMS”. Umożliwia ona dokładny pomiar napięcia przemiennego, niesinusoidalnego.

  Mierniki cęgowe Voltcraft z gniazdami pomiarowymi mogą być stosowane do standardowych zadań pomiarowych, spełniając funkcje multimetru takie jak pomiar napięcia, rezystancji lub test diody.

  Urządzenia z serii VC-700 cechują się zwiększoną wytrzymałością w stosunku do standardowych mierników cęgowych. Są wyjątkowo odporne na uderzenia, kurz i bryzgoszczelne, a tym samym doskonale sprawdzają się w przypadku zadań pomiarowych w wymagających warunkach.

  Ergonomiczna obudowa umożliwia wygodną obsługę, za pomocą jednej ręki, i jest bardzo wytrzymała dzięki wbudowanej miękkiej gumowej osłonie. Obudowa 2-komponentowa posiada system ochronny z miękkiej gumy, który chroni urządzenie pomiarowe ze wszystkich stron, jak również zabezpiecza wyświetlacz przed uszkodzeniem podczas upadku na twarde podłoże. Urządzenia są przetestowane pod względem upadku z wysokości 2 metrów. Mierniki cęgowe z serii VC-700 cechują się stopniem ochrony IP 54. Mogą być w związku z tym stosowane i przechowywane w miejscach o dużej wilgotności, takimi jak maszynownie lub garaże.

  Mierniki do pomiarów w wymagających warunkach - Mierniki cęgowe VOLTCRAFT VC-700

  Funkcja True RMS i wyświetlacz z 6000 zliczeń zapewniają precyzyjny pomiar. Specjalny zintegrowany zakres pomiarowy o małej impedancji (LoZ) eliminuje błędne pomiary.


  - 3-fazowy tester pola kolejności faz z filtrem dolnoprzepustowym
  - Zakres pomiarowy A/AC: 0.01 A - 600 A (VC-740 E), 60 A - 600 A (VC-750)
  - Zakres pomiarowy V/AC: 0.001 V - 600 V (VC-740 E, VC-750),
  - Funkcja pomiarowe: prądu, napięcia, rezystancji, pojemności, test diody, temperatury, częstotliwości, test ciągłości
  - Czujnik temperatury (od -40 do +250°C) (VC-740 E), od -40 do +1000°C (VC-750)
  - Jakość mierników cęgowych VOLTCRAFT VC-700 jest potwierdzona certyfikatem TÜV / GS i spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa CAT IV 600 V i CAT III 1000 V.
  - Dokładność podstawowa (+/-): 0.6 %


  Zobacz więcej

  Zgoda na publikację //gulson
 • Osprzęt kablowy