Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modułowe systemy komunikacji sieciowej - Kunbus RevPi

Conrad.pl 03 Paź 2017 10:51 819 0
 • #1 03 Paź 2017 10:51
  Conrad.pl
  Poziom 3  

  Revolution Pi to modułowy komputer przemysłowy. Wyposażony w moduł obliczeniowy Raspberry Pi® RevPi można indywidualnie uzupełnić o moduły I / O i bramy. Niedrogi komputer 24 V (standard EN 61131-2) można podłączyć do sieci przemysłowej. Posiada procesor BCM2835 Broadcom (500 MB pamięci RAM) i 4 GB pamięci flash eMMC, moduł obliczeniowy jest ograniczony do niezbędnych elementów i jest zalecany dla laboratoriów testowych i laboratoriów przemysłowych. KUNBUS otwiera nie tylko schematy obwodów, ale także kontynuuje koncepcję open source w oprogramowaniu.

  RevPi współpracuje z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym Raspbian, co oznacza, że ​​można używać dowolnego oprogramowania lub aplikacji działającej w oparciu o rozwiązania Raspberry Pi®. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć i korzystać z własnych programów lub korzystać z oprogramowania sterującego i oprogramowania SCADA. Revolution Pi jest narzędziem, które otwiera nowe kanały dystrybucji (na przykład usługi typu cloud), nietypowe modele biznesowe lub usługi. Użytkownicy i twórcy oprogramowania RevPi mogą tworzyć sieć, wymieniać i omawiać pomysły przez społeczność (Facebook, wideokonferencje, fora itp.).

  Bramy takie jak brama KUNBUS RevPi Gate DMX PR100237 umożliwiają ciągłą i niezawodną komunikację pomiędzy różnymi sieciami i systemami. Brama KUNBUS konwertuje wszystkie dane, które docelowa sieć może przenosić. Pomija dane nieprzeznaczone do przeniesienia i dodaje niezbędne dane do nowej sieci. Operatorzy mogą transferować wszystkie niezbędne dane z jednej sieci zamkniętej do drugiej.

  Brama KUNBUS oferuje konwerter protokołów, który można zamontować na szynach DIN i łatwo odłączać za pomocą plug and play. Protokoły są zlokalizowane w modułach kompaktowych, których obudowa wynosi zaledwie 22,5 x 101,4 x 115. Jest wyposażona w zintegrowany serwer internetowy; części programu są aktualizowane za pośrednictwem serwera FTP.

  - Maksymalna moc wyjściowa serii wynosi 3 W;
  - tolerancja napięcia wynosi od -15 do +20%;
  - modułowy system umożliwia prostą konfigurację bramy poprzez połączenie wtykowe lub adapter, wymieniając moduł;
  - poprzez użycie zworki można podłączyć dwa protokoły do ​​pełnej bramy.

  Modułowe systemy komunikacji sieciowej - Kunbus RevPi

  Brama składa się z dwóch komponentów, z których każdy ma określony protokół. Można łączyć te elementy bramy według własnego uznania. Tego typu konstrukcja zapewnia dużą elastyczność, ponieważ w każdej chwili można wymienić poszczególne elementy. Obecnie, następujące elementy bramy są dostępne w funkcji slave:
  CANopen
  DeviceNet
  EtherCAT
  EtherNet / IP
  Modbus RTU
  Modbus TCP
  POWERLINK
  PROFIBUS
  PROFINET
  Sercos III
  Komponenty bramy DMX mogą być używane jako master lub slave. Można również połączyć komponenty bramy z rdzeniem RevPi.

  Protokół DMX 512
  - Komunikacja Jednokierunkowa, nadajnik wysyła dane bez otrzymywania informacji zwrotnych. Odbiornik akceptuje dane bez sprzężenia
  zwrotnego w magistrali Bus.
  - Szybkość transmisji 250 kBaud
  - Transmisja RS 485
  - Transfer 8N2 (8 bitów danych, brak parzystości, 2 Stoppbits
  - DMX zaczyna się od 88 µs (długości 22 bitów) niski poziom (logika 0).

  Pozostale elementy systemu dostępne są tutaj.


  Zgoda na publikację //gulson

  0 0
 • Mitronik