Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zaniki internetu w telefonie

03 Paź 2017 14:03 258 2
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam dość nietypowy problem z internetem w telefonie poprzez WiFi. Wygląda to tak:
    Mam podłączony telefon do rutera i normalnie korzystam z internetu. Uruchamiam komputer stacjonarny (podłączony skrętką) i mam w nim internet, skype chodzi, radio internetowe też, więc połączenie jest. Wtedy internet w telefonie nadal mam. Jednak jak tylko uruchomię przeglądarkę na komputerze to w telefonie po kilku sekundach staje połączenie na zasadzie że mam zasięg WiFi ale internet stoi. Na znaczku siły sygnału pokazuje się tylko strzałka ode mnie, nie ma wogóle strzałki do mnie. Jak w telefonie wyłączę i włączę WiFi to odzyskuje internet na kilka sekund i znowu staje. Internet na stacjonarce chodzi bez zarzutu. Wystarczy tylko że zamknę przeglądarkę na PC i magicznie wraca mi internet w telefonie do czasu ponownego uruchomienia przeglądarki na komputerze. 1.5 roku było dobrze, od dwóch tygodni ma takie... coś.

Myślałem jak to "ugryźć", ale nic nie doszedłem.
    Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.
    Michał.
  • Poziom 21  
    Witam
    Wróżką nikt nie jest. Napisz jak szybkie masz łącze. Jakiego używasz routera.
    Wygląda na to, że po podłączeniu się kablem do routera cały ruch w sieci przekierowany jest na połączenie kablowe. Niestety z tego opisu to tylko moje spekulacje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Router to TC2700U. To raczej taka hybryda modem-router. Był "fabrycznie"dostarczony z pakietem internetu. Co do szybkości łącza to dokładnie nie wiem, bo nie ja o to dbam :), ale z tego co pamiętam to jest co najmniej 40Mb/sek.
    Na początku też myślałem że cały transfer zostaje przekierowany, ale komputer jest podpięty na stałe (nie wyciągam z niego kabla) i mogę robić na nim wszystko co tylko się da pod internetem (radio internetowe, skype włącznie z video konferencjami, grać w gry połączone ze Steam-em, i inne) oprócz uruchomienia przeglądarki. Nie musi być uruchomiona żadna karta, wystarczy że sam program działa.