Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mysz komputerowa - diody

06 Sie 2005 00:54 1061 5
 • Poziom 2  
  Cześć. Na wstępie chhe powiedzieć że nie wiem czy ten temat dałem do odpowiedniego działu, jeśłi nie to prosze go przenieść tam gdzie powinien być .
  Chciałbym przerobić moją mysz komp. w ten sposób żeby mniała ona dwie diody : po lewej stronie dioda dwukolorowa - zielona i czerowna , a po prawej - niebieska . Kliknięcie danym klawiszem zaświeca diode danego koloru , widziałem to już jakiś czas temu u znajomego , niestety wtedy nie byłem tym zainteresowany i nie pytałem jak to zrobić. Może Wy wiecie co trzeba zrobić, jakie wsadzic diody , jakie ewentualne oporniki ?? podaje model mojej myszy jeśłi to jest potrzebne : solo mini silver 015 a4 tech .
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 26  
  Witam. Przed chwilą wykonałem prototyp który działa. Nie wiem jak w innych myszkach ale w mojej plus jest wspólny dla mikrostyków.  Nie mogłem dodać załącznika więc wysłałem na pw.
 • Poziom 2  
  a czy to podłączenie zasilania nie będzie miało wpływu na prace myszy ?
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy myszki. Myśle że w innych również nie sprawi to problemu. Mimo to proponuję powiercić otwory po przetestowaniu.
 • Poziom 14  
  Myślę że podłączenie dwóch diód do myszy jest proste wystarczy prawidłowo podłączyć do lewego i prawego włącznika tranzystor (NPN lub PNP) i diodę w czasie przyciśnięcia przycisku w myszy dioda powinna sie zaświecić diody led na ogół pobierają bardzo mało prądu i raczej nie będą przeszkadzały myszy w jej funkcjonowaniu a i jeszcze jedno w myszy masz 4 przewody w tym 2 to zasilanie nie wiem ile jest tam volt ale diody na pewno się będą świecić
 • Poziom 2  
  Dzięki za pomoc , zrobiłem wg schematu i działa...ło . Działało dopóki nie pomyliłem podłączenia zasilania myszki i sie spaliła :/ Kupiłem dzisiaj nową ale z nią narazie nie zamierzam kombinować. Jeszcze raz dzieki za schemat napewno kiedyś go jeszcze wykorzystam.
  MEGUSMAN - Mysz ma 5 V .