Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor jako telewizor. - Podłączenie monitora lcd do dekodera ( telewizor)

pytam32 03 Paź 2017 16:44 4101 19
  • #1 03 Paź 2017 16:44
    pytam32
    Poziom 3  

Witam,
    Przeszukałem już kilka tematów ale żaden mi nie wyjaśnił sprawy do końca.
    Otóż chciał bym podłączyć monitor lcd Philips Brilliance 170p do dekodera(WIWA hd90 mc) jako telewizor. Wiem że będzie potrzebna przejśćiówka tylko nie wiem która, monitor ma wejście na Dvi jak i vga. Oraz mam jeszcze jedno pytanko czy jest możliwość posiadania internetu jakiś modem dokupić lub coś?

Czy taka przejściówka jest dobra? https://3.allegroimg.com/s512/030613/3375beb24b9eb26b5c4e8ece8da3

Z góry dziękuję

0 19
  • Pomocny post
    #2 03 Paź 2017 17:19
    E8600
    Poziom 34  

Najlepiej jak kupisz kabel HDMI - DVI oraz kabelek aux (jack 3,5) do podłączenia dźwięku.

Co do internetu to dekoder musi obsługiwać moduł WIFI usb a cały internet ogranicza się wówczas do zainstalowanych aplikacji w dekoderze. Twój chyba tego nie wspiera.

Podana przez Ciebie przejściówka jest dobra teoretycznie ale może być niewykonalne jej podłączenie lepszy jest kabel. Gniazdo audio IN masz w tym monitorze?

1
  • Pomocny post
    #3 03 Paź 2017 17:23
    gradek83
    Poziom 35  

Jeśli masz kabel HDMI to taka przejściówka a jeśli nie to tak jak kolega powyżej napisał.

1
  • #5 03 Paź 2017 17:29
    pytam32
    Poziom 3  

E8600 napisał:
    Najlepiej jak kupisz kabel HDMI - DVI oraz kabelek aux (jack 3,5) do podłączenia dźwięku.

Gniazdo audio IN masz w tym monitorze?

Tak, posiadam takie gniazdo.
    A jak z kwestią antenową?

0
  • Pomocny post
    #6 03 Paź 2017 17:32
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Antenę podłączasz do dekodera, bo tam masz tuner DVB-T. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 03 Paź 2017 17:38
    E8600
    Poziom 34  

pytam32 napisał:

Jeśli chodziło Ci czy wymaga to dobrej anteny aby cokolwiek odebrać? Zależy od lokalizacji jeśli mieszkasz w mieście to wystarczy pokojowa antena i powinno kilka kanałów znaleźć natomiast jeśli masz słaby sygnał wymagany jest zewnętrzny maszt.

0
  • #8 03 Paź 2017 18:23
    pytam32
    Poziom 3  

E8600 napisał:
    pytam32 napisał:

Jeśli chodziło Ci czy wymaga to dobrej anteny aby cokolwiek odebrać? Zależy od lokalizacji jeśli mieszkasz w mieście to wystarczy pokojowa antena i powinno kilka kanałów znaleźć natomiast jeśli masz słaby sygnał wymagany jest zewnętrzny maszt.

A czy jest jakiś sposób na uprzyjemnienie takiej telewizji ? (z tym dekoderem) więcej kanałów, internet itp?
    Pytam z ciekawości.

1
  • #9 03 Paź 2017 18:28
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale mam pewne wątpliwości.
    Wg specyfikacji, ten monitor nie wspiera rozdzielczości telewizyjnych tylko komputerowe.
    Również nie wspiera HDCP.
    O HD można zapomnieć, najwyższą wspieraną rozdzielczością jest 1280x1024.

Koledzy są 100% pewni, że ten monitor zadziała z dekoderem TV?

1
  • #12 03 Paź 2017 21:06
    E8600
    Poziom 34  

Widzę, że kolega zasiał ziarno niepewności. Monitor będzie działał maksymalnie z rozdzielczością HD 1280x720 (tyle potrafi obsłużyć ten monitor) natomiast z racji tego, że obecnie kanały nadawane są w formacie 16:9 to obraz od góry i dołu będzie miał pasy jak na poniższym filmie.

Link

0
  • #13 03 Paź 2017 21:56
    pytam32
    Poziom 3  

[quote="E8600"]

Mam jeszcze jedno pytani, czy kabel (adapter) musi mieć wtyki 24+1 czy wystarczą 18+1? Monitor posiada 24+1.
    Oraz jaki wtyk satelitarny mam kupić od anteny? chodzi mi czy jest różnica 6,8mm a 7mm (czy będzie pasował do dekodera) ponieważ posiadam antenę ale brakuje wtyku.

0
  • #14 03 Paź 2017 22:11
    E8600
    Poziom 34  

Teoretycznie single link 18+1 powinien wystarczyć natomiast może warto wybrać ten 24+1 aby był do przyszłych rozwiązań z większą rozdzielczością. W takich kablach to, że ma wtyczkę dual link 24+1 nie znaczy wcale, że te dodatkowe piny są połączone z HDMI bo to jest chińszczyzna i wszystko zależy od szczęścia oni to robią jak chcą.

0
  • #15 03 Paź 2017 22:15
    pytam32
    Poziom 3  

E8600 napisał:
    Teoretycznie single link 18+1 powinien wystarczyć natomiast może warto wybrać ten 24+1 aby był do przyszłych rozwiązań z większą rozdzielczością. W takich kablach to, że ma wtyczkę dual link 24+1 nie znaczy wcale, że te dodatkowe piny są połączone z HDMI bo to jest chińszczyzna i wszystko zależy od szczęścia oni to robią jak chcą.

A możesz doradzić jaki wtyk satelitarny do kabla od anteny kupić? Bo widzę że są różne 7mm 6,8mm itp

0
  • #16 03 Paź 2017 22:41
    E8600
    Poziom 34  

pytam32 napisał:
    Bo widzę że są różne 7mm 6,8mm

To zależy od grubości przewodu a złącze nazywa się wtyk F. Nie polecam takiego mam u siebie i przy analogu zbiera zakłócenia.

Szukał bym czegoś takiego ze śrubkami nie trzeba się przejmować wówczas grubością przewodu.

0
  • #17 04 Paź 2017 14:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

E8600 napisał:
    Monitor będzie działał maksymalnie z rozdzielczością HD 1280x720 (tyle potrafi obsłużyć ten monitor)

Tylko pytanie, jak na takie rozwiązanie zareaguje dekoder (a Wiwy są dość chimeryczne).
    Polon_us napisał:
    Również nie wspiera HDCP.

Więc może się okazać, że nic z tego nie wyjdzie.

0
  • #18 04 Paź 2017 15:10
    E8600
    Poziom 34  

KOCUREK1970 napisał:
    Tylko pytanie, jak na takie rozwiązanie zareaguje dekoder (a Wiwy są dość chimeryczne).

Jest to normalna rozdzielczość 720p zadeklarowana przez producenta dekodera problemu wiec nie powinno być.
    Link Większość dekoderów ma coś takiego jak automatyczne dopasowanie rozdzielczości do rozmiaru ekranu u siebie w TV CRT nawet 1080p mogłem ustawić.
    Co do pewności 100% to nigdy jej nie ma do czasu gdy się samemu nie sprawdzi. Obecne sprzęty nie kapryśne i pomimo spełnienia wymogów zdarza się, że nie działa choć powinno. Co do HDCP to jest zabezpieczenie przeciwko kopiowaniu wysokiej rozdzielczości materiałów takie tanie dekodery raczej tego nie mają (same dekodery pozwalają na nagrywanie materiału na dysk USB).

0
  • #19 05 Paź 2017 10:04
    karter
    Poziom 15  

Nie wiem jak w tym monitorze, ale w 19" Fujitsu- Siemens dźwięk z głośników monitora jest po prostu beznadziejny (słaba dynamika , kiepska barwa, cichawo). Normalny telewizor akustycznie rozwala kombinację dekoder dvbt- monitor. Problem rozwiązałem stawiając stary radiomagnetofon za monitorem (podłączony zwykłym kablem audio z wtykami cinch do wyjścia audio w dekoderze dvbt ).

0
  • #20 06 Paź 2017 16:32
    pytam32
    Poziom 3  

Wszystko działa, dziękuję wszystkim za pomoc

0