Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telefonu i internetu - gniazdo telefoniczne

03 Paź 2017 17:24 4101 7
  • Poziom 2  
    Witam mam problem chciałbym podłączyć sobie router z internetem na 2 piętrze na 1 piętrze jest gniazdko telefoniczne które ma 4 kable i działa niestety na górze mam tylko 2 żyłowy kabel wiem że kiedyś był tu podłączony telefon z routerem ale była zmiana i przeniesiony był na dół ale teraz chciałbym podłączyć sobie komputer na kabel ze względu na słabą jakość internetu (wifi) moje pytanie jest takie: Jak podłączyć mam gniazdko telefoniczne które ma 2 żyły troche próbowałem lecz internet i telefon nie działały. Przepraszam jeśli zły dział. Proszę o pomoc. Dziekuję.
  • Poziom 39  
    Idź na dół, podłącz telefon i odpinaj po 1 żyle od gniazdka sprawdzając w międzyczasie czy jest sygnał. Tak ustalisz które żyły są aktywne. Przedłóż je 2 żyłami na górę o w gniazdku połącz tak jak są na dole.
  • Poziom 2  
    Ale ja chce podłączyć telefon tylko pod dwie żyły a co te na dole mają wspólnego z tymi na górze 2 żyłami?
    Dodano po 30 [sekundy]:
    Na dole mam 4 kable na górze 2
    Dodano po 48 [minuty]:
    Jeszcze te kable 2 żyłowe na górze one wystają po prostu z podłogi jakby nie ma gniazda a na dole jest gniazdko i sa one jakos razem połączone
    Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:
    Posiadam takie gniazdko telefoniczne: https://obrazki.elektroda.pl/7866333000_1507059563.jpg
    A te kable wystają z podłogi i są tylko dwa małe kabelki bez kolorów.
    A na drugiej stronie gniazdka tego są jakby 4 wejścia na kable z jednego wejscia i drugiego bo sa dwa akurat w tym gniezdzie
  • Pomocny dla użytkowników
    Linia telefoniczna ma dwie żyły. Na tych dwóch żyłach masz sygnał telefonu jak i łącze do internetu. Nie potrzeba zatem dodatkowych dwóch żył. Łączysz wszystko równolegle, z tym że do telefonu stosujesz filtr bo bez niego będziesz słyszał zakłócenia.
  • Poziom 2  
    zybex a powiesz mi jak mam podłączyć na tym gniazdku u góry co dałem zdjęcie?
    z tyłu wygląda to tak że 4 wejscia są obok siebie.
  • Poziom 39  
    RJ 11 2 środkowe piny (2 i 3).
  • Poziom 19  
    tristan095 napisał:
    jak mam podłączyć na tym gniazdku

W gniazdku linię telefoniczną podłączasz do żył czerwonej i zielonej (środkowe piny gniazdka). Łączysz jedną żyłę z linii z obydwiema czerwonymi, a drugą żyłę z obydwiema zielonymi. Wtedy do jednego gniazdka podłączasz router, a do drugiego przez filtr - aparat telefoniczny.
  • Poziom 2  
    Dzięki Zypex i D214d3k podłączyłem tak jak napisałeś i internet i telefon działają bez zarzutu.