Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S40 1996 - Brak zegarów, świateł mijania, resetowanie się

03 Paź 2017 19:43 1188 2
  • Poziom 6  
    Witam,

Od jakiegoś czasu mam bardzo dziwny problem ze swoim Volvem. Zaczęło się to jakieś 3tyg. po wymianie włącznika świateł, po dość mocnej burzy (samochód wtedy stał), lecz nie wiem czy coś ma to z tym wspólnego. Mianowicie od tego momentu co jakiś czas, przy przekręcaniu stacyjki jak i dzieje się dyskoteka. Gdy włącznik świateł jest na pozycji mijania to następuje:
    -brak działających zegarów, resetowanie się licznika, brak widocznego przebiegu
    -są widoczne tylko światła postojowe
    -brak oświetlenia
    Jednak, gdy się będzie się ciągle trzymało dźwignię od długich świateł to wszystko skacze do góry i się zapala.
    Gdy włącznik jest na pozycji świateł postojowych, oświetlenie zegarów i deski jest, jednak zegary również nie działają.
    Jest to naprawdę loteria. Co dziwne, po wymianie akumulatora problem ustał na jakieś 2 tygodnie. Ładowanie jest, patrzyłem. Bezpieczniki sprawne.
    Cały poprzedni tydzień miałem ww. problemy, wczoraj wsiadłem i samochód się tylko resetował przy przekręceniu stacyjki, choć nie zawsze. Dzisiaj po zapaleniu znowu były te problemy, jednak same z siebie zegary skoczyły po jakichś 3 sekundach.

Ma ktoś jakiś pomysł o co tu może chodzić?
  • Poziom 38  
    Gdzieś masz zimne luty, lub kostka stacyjki nie łączy jak powinna.
  • Poziom 6  
    Z tą stacyjką to w sumie możliwe, z rok temu była w regeracji, teraz jest trochę luźna.