Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram Monster X5 PRO - zawieszenie się na logo

03 Oct 2017 21:59 903 10
  • Level 23  
    Witam. Mam smartfona jak w temacie. Niestety coś go zabolało i nie można go uruchomić, w sumie to uruchamia się ale cały czas wisi na logo "Pentagram" i można go wyłączyć jedynie wyciągając baterię. Znalazłem w necie kombinacje jak zrobić Hard Reset ale ta kombinacja klawiszy nie reaguje. W związku z tym mam pytanie czy jest jeszcze możliwość w jakiś sposób zrobić mu recovery i wgraczej mu od nowa firmware? Jeżeli tak to jakiego programu do tego użyć i z kąd ściągnąć sam odpowiedni plik firmware?
  • Level 23  
    nutergsm wrote:

Dzięki wielkie za link, ale z tego co wiem to ta opcja aktualizacji działa z poziomu menu telefonu, a problem jest w tym że mój nie chce wystartować.
  • Helpful post
    Moderator of GSM
  • Level 23  
    No i po całej tej mordendze wreszcie udało mi się wejść do Recovery i zrobić Hard Reset co nie do końca było aż tak proste. Jak już udało mi się wejść do Rcovery (dzięki plikowi o nazwie 3e_recovery-Monster_X5Pro z drugiego linku) zrobiłem Hard Reset ale telefon zupełnie zawieszał się w tym miejscu i tak wisiał:

...i za nic nie chciał się sformatować telefon. Jak podłączyłem go do komputera to w menadżerze pokazywało mi mnóstwo dysków z telefonu:

...pomyślałem jeszcze o jednym, że skoro mogę już uruchomić Recovery to tam jest opcja update z karty SD, więc wrzuciłem na SD plik z aktualizacją i zaktualizowałem. Po aktualizacji wreszcie udało się sformatować telefon i go uruchomić. No ale i tak dalej jest klapa. Coś z tym telefonem jest nie tak bo po włączeniu telefonu i krótkim działaniu po prostu się zawiesza i muszę wyjąć baterię żeby ponownie go uruchomić. Wygląda na to że i tak trzeba mu wgrać na nowo Firmware, ale jak to zrobić? Samo firmware mam tylko jakim programem to zrobić? W necie nic nie znajduję na ten temat :(
  • Level 23  
    No ale zawsze można by spróbować, tylko że czym?
  • Level 23  
    Jest pewien program o nazwie PDA Produkt Tool który niby służy do wgrania firmware w tabletach Pentagram (nie miałem okazji przetestować tego programu bo tablet do którego chciałem wgrać firmware ostatecznie udało mi się naprawić i go sprzedałem): Link. Myślałem że tym programem dam rade to zrobić ale niestety nie widzi tego smartfona. W sumie to też pomyślałem o tym że skoro się cały czas zawiesza nawet po Hard Reset to jest uwalona płyta. Trudno, trzeba to pudło sprzedać na części, dotyk i wyświetlacz jest sprawny, w sumie to dotyk w idealnym stanie bez rys więc pewnie kupiec się znajdzie, tym bardziej że mam pełny zestaw razem z dwoma bateriami. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

A jeszcze sumując:

nutergsm wrote:
    Brak firmware pod PC aby wgrać jakimś programem.

ja mam firmware do tego pentagrama: Pentagram_MonsterX5PRO_20141128_V05_SDUPdate

• Moderator of GSM
    JaroFon wrote:
    ja mam firmware do tego pentagrama: Pentagram_MonsterX5PRO_20141128_V05_SDUPdate

To jest firmware do wgrywania z karty SD więc się nie nada.
    JaroFon wrote:
    Jest pewien program o nazwie PDA Produkt Tool który niby służy do wgrania firmware w tabletach Pentagram

Ten program się nie nada bo nie obsługuje procesora zastosowanego w telefonie.
  • Level 23  
    No to temat chyba jest wyczerpany. Czyli telefon idzie na części :(