Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny telewizor do salonu 55 cali

aldi88 03 Paź 2017 22:12 1131 21
  • #1 03 Paź 2017 22:12
    aldi88
    Poziom 3  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa jest usytuowana na wprost ,więc kąty raczej nie są ważne
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Aktualnie nie mam żadnego pierwszy zakup do salonu
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k , android , Youtube ,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? na razie HD, może w przyszłości 4 k jak zdecyduje się na konsole
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? (dekoder nc + w przyszłości może konsola lub laptop)
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport ,filmy , gry
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % myślę ,że 20 procent to będzie granie przeglądanie internetu
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50% na 50%
    17. Preferencje co do wielkości? 55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? w mojej starej plazmie denerwuje mnie słaba jakość obrazu
    19. Preferencje co do marki ? Cena = jakość fajnie jakbym miał kilka alternatyw wyboru jeżeli telewizory okażą się jakościowo podobne zadecydują w kolejności najpierw bajery jakie posiada następnie wygląd
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niepotrzebne
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3800

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? NIE

Teraz coś od siebie .

Witam . Szukam telewizora do salonu . Specem w tym nie jestem dlatego wolałem napisać ,wiec szukam uniwersalnego telewizora w najlepszym stosunku cena - jakość . Nigdy nie przywiązywałem wagi do tego jaki będę miał telewizor ( ze względu ,że wcześniej miałem w domu same budżetówki). Fajnie jakbym otrzymał kilka propozycji ,abym mógł się sam zapoznać z technologiami jakie posiada dany telewizor ,będzie mi wtedy łatwiej . Zgrało się tak ,że tydzień temu znajomy kupił akurat telewizor Philips 55 cali 4k ( z pilotem i klawiaturą) dał za niego coś właśnie koło 3700 i dla mnie już jest mega widać ogromną przepaść między tym telewizorem a tymi na którym mi było oglądać dlatego jako tako nie mam jakiś faworytów marki czy coś zależy mi po prostu na najkorzystniejszym wyborze . Na koniec dodam w przyszłości będę raczej planował dokupić albo mini wieże albo kino jakieś tutaj też za bardzo nie wiem co do takich telewizorów najlepiej podłączyć ,bo myślę jak podłącze już coś grającego czasami będę słuchał tam muzyki z radia albo z youtube.

0 21
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2017 16:50
    dziubec
    Poziom 4  

Cześć,

musisz sprecyzować co rozumiesz przez 4k, przez obłędny marketing i mylne pojęcia używane przez producentów coraz trudniej się w tym połapać.
    Żaden telewizor tak naprawde nie ma rozdzielczości 4k (4096 × 3112) tylko UHD (3840 × 2160), kupno telewizoru z samą rodzielczością 4k nic nie wniesie szczególnego jeśli nie posiada HDR. Obecnie są jedynie 2 słuszne HDR10 i Dolby Vision (osobiście polecałbym Dobly Vision), wiedząc że TV posiada jeden z nich, masz pewność że będzie wspierał co najmniej 8 bitowy gamut kolorów.
    Co do 3D to odchodzi do lamusa, też dzięki po częsci HDR.

Np.

LG 55UJ7507

0
  • Pomocny post
    #3 04 Paź 2017 17:41
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

3,8k pln -niby pieniedzy duzo, a nie wystarczy na sredniej klasy 55 cali.
    W zasadzie to mozna by kupic jedynie dobrą 60Hz ówkę, VA i do tego 50 cali czyli mp Panasonic 50EX700e.
    HDR jest ale taki bardziej na kartonie ;) bo jasnosc słaba.

Zeby było lepiej i sensowniej trzeba by doloźyc 1000 pln, albo poszukac w Niemczech promocji na OLEDa FHD czyli LG A7 - ostatnio znowu po 999 EUR były.
    U nas chcą za niego 6k pln :(

0
  • #4 04 Paź 2017 19:31
    aldi88
    Poziom 3  

dziubec napisał:
    musisz sprecyzować co rozumiesz przez 4k, przez obłędny marketing i mylne pojęcia używane przez producentów coraz trudniej się w tym połapać.
    Żaden telewizor tak naprawde nie ma rozdzielczości 4k (4096 × 3112) tylko UHD (3840 × 2160), kupno telewizoru z samą rodzielczością 4k nic nie wniesie szczególnego jeśli nie posiada HDR. Obecnie są jedynie 2 słuszne HDR10 i Dolby Vision (osobiście polecałbym Dobly Vision), wiedząc że TV posiada jeden z nich, masz pewność że będzie wspierał co najmniej 8 bitowy gamut kolorów.
    Co do 3D to odchodzi do lamusa, też dzięki po częsci HDR.

Hej miałem na myśli dobrą rozdzielczość i jakość w tej cenie głównie chodzi o rozwój technologi ,żebym nie musiał zmieniać telewizora co rok tylko mógł w miarę wykorzystać jego potencjał jak najdłużej. Jakimś wybitnym kinomanem nie jestem dlatego szukam coś sensownego .
    Ludwik XVI napisał:
    3,8k pln -niby pieniedzy duzo, a nie wystarczy na sredniej klasy 55 cali.
    W zasadzie to mozna by kupic jedynie dobrą 60Hz ówkę, VA i do tego 50 cali czyli mp Panasonic 50EX700e.
    HDR jest ale taki bardziej na kartonie bo jasnosc słaba.

Zeby było lepiej i sensowniej trzeba by doloźyc 1000 pln, albo poszukac w Niemczech promocji na OLEDa FHD czyli LG A7 - ostatnio znowu po 999 EUR były.
    U nas chcą za niego 6k pln

Właśnie problem w tym ,że to jest taki max jaki ustawiłem max do 3999 zł dalej już nie brak funduszy, Tak jak napisałem ,wyżej kinomanem nie jestem szukam jednak telewizora który nie będę musiał ściągać po roku ze względu ,że nie ma jakiś parametrów które nie pozwolą mi oglądać w dobrej jakości .

Od siebie chcialbym przedstawić swoje propozycję czy któryś z tych telewizorów będzie ok w tym przedziale ?
    SUHD UE55KS7000S
    Philips PUS7101
    SONY KD-55XD7005

A może coś innego . Przy wyborze chciałbym mieć 2 kandydatów ,żeby dokładniej się im przyjrzeć.

0
  • Pomocny post
    #5 04 Paź 2017 19:40
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

55KS7000 to juz konkretny model czyli 120Hz, VA, dobry HDR. Tyle ze to model ubiegloroczny, wiec sprawdz czy na pewno nie jest powystawowy. Te modele mialy klejona obudowe i niezbyt sie sprawdzaly gdy wisiały, na stojaku problemow bylo mniej.
    Model na 2017 rok czylu 55MU7000 lepszy , bo na zatrzaskach.

Philips do pieca. Niskokontrastowy IPS. Szkoda forsy. Sony jezcze gorszy bo 60Hz i tez na IPSie.

0
  • #6 04 Paź 2017 19:56
    aldi88
    Poziom 3  

LG 55UG870V

Ludwik XVI napisał:
    55KS7000 to juz konkretny model czyli 120Hz, VA, dobry HDR. Tyle ze to model ubiegloroczny, wiec sprawdz czy na pewno nie jest powystawowy. Te modele mialy klejona obudowe i niezbyt sie sprawdzaly gdy wisiały, na stojaku problemow bylo mniej.
    Model na 2017 rok czylu 55MU7000 lepszy , bo na zatrzaskach.

Philips do pieca. Niskokontrastowy IPS. Szkoda forsy. Sony jezcze gorszy bo 60Hz i tez na IPSie.

Jest to telewizor nowy w kartonie ale chyba ostatnia sztuka bo jest do odebrania w sklepie blisko mnie w rtv euro. Nie jest napisane tam ,że pochodzi z wystawki sklepowej.
    Co do telewizora to problem jest taki ,że jak się doklei to spadnie czy jak ,bo akurat telewizor będzie wisiał mi na ścianie.

Jakie są twoje propozycje w tym budżecie jakby nie udało się dostać tego samsunga.

@editor
    udało mi się Jeszce znaleźć . Również na promocji ostatnie kilka sztuk w mojej miejscowości.
    Sony KD-55SD8505 Curved

1
  • #7 04 Paź 2017 20:16
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

Sony KD-55SD8505 Curved jest ok. 120Hz i VA. Dobry model.
    LG UG850 zwykly IPS

KS7000 jak wisiał to czasami rozwarstwiała sie minimalnie obudowa i dostawal sie kurz do srodka i przeswity sie robiły.

0
  • #8 04 Paź 2017 20:44
    aldi88
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    Sony KD-55SD8505 Curved jest ok. 120Hz i VA. Dobry model.
    LG UG850 zwykly IPS

KS7000 jak wisiał to czasami rozwarstwiała sie minimalnie obudowa i dostawal sie kurz do srodka i przeswity sie robiły.

LG UG850 zwykly IPS nie mogę znaleźć tego modelu w sieci.

Czyli jeżeli dostępne bedą te modele w sklepie to i Samsung i Sony są półkę wyżej niże np ten Philips PUS7101 . Jedyny minus to jest to ,że są to zeszłoroczne modele,ale czy przekłada sięto na jakieś aktualizacje wsparcie techniczne jakiś kodeków playerów androidów ?

Twoim zdaniem lepszą opcją jest ten Sony czy Samsung ? Czy tutaj już patrzeć wizualnie .

0
  • #10 04 Paź 2017 21:16
    aldi88
    Poziom 3  

Dobra więc któryś z tych 2
    SUHD UE55KS7000S
    Sony KD-55SD8505 Curved

Jak to widzisz. Jak z wsparciem technicznym w tych telewizorach ? Czytałem ,że w Samsungu "brak szans na aktualizację sprzętową w przyszłości"
    Czy to ma wpływ na telewizor chodzi o androidy i inne dodatki ?

0
  • #12 04 Paź 2017 22:14
    aldi88
    Poziom 3  

W sumie racja nowe telewizory muszą się sprzedawać :)
    Zauważyłem ,że oba telewizory są zakrzywione czy to dobrze ? Jak to wpływa na oglądanie i ma się w porównaniu do zwykłego prostego TV . Nie miałem jeszcze styczności z zakrzywionymi ekranami.

Ten samsung bardziej mi podchodzi tak jak go porównałem . Ma mocniejsze głośniki można podłączyć myszkę i klawiaturę ,ale minusem jest ,że nie ma androida

@ edit
    Nie sądziłem ,że wybór telewizora będzie taki trudny jak człowiek zagłębi się szczegółowo .

Z prostych Tv które są przecenione w sklepach znalazłem takie modele do 4 k
    SONY KD-55XD8577
    SONY LED KD-55XE7096BAEP
    PANASONIC LED TX-58DXE720E
    LG LED 55UH7507

0
  • Pomocny post
    #13 04 Paź 2017 23:13
    roman106
    Poziom 13  

Ludwik XVI napisał:
    Aktualizacje i tak sie koncza po 4-5latach max.
    (...), no i gdyby bylo dluzej finkcjonalne to bys nowego tv nie kupowal ;)

Koledze chyba telewizory z telefonami się pomyliły... oba urządzenia na "t".
    dziubec napisał:
    musisz sprecyzować co rozumiesz przez 4k

Puk... puk.. budzimy się. Tu jest dział telewizorów, gdzie standard 4k w telewizorach jest dokładnie określony.
    aldi88 napisał:
    Zauważyłem ,że oba telewizory są zakrzywione czy to dobrze?

Ot taka chwilowa moda, dla mnie bez sensu. Ale jak komuś wizualnie się podoba...
    Cytat:
    ale minusem jest ,że nie ma androida

Android na TV kuleje jak kiedyś na tanich telefonach. Samsung ma Tizena, który jest szybszy. Ale w telewizorze najważniejszy jest obraz i na tym się skup.
    Cytat:
    Nie sądziłem ,że wybór telewizora będzie taki trudny jak człowiek zagłębi się szczegółowo .

Zgadza się, to trudny wybór. Masz wybranych kilka modeli - oceniaj przede wszystkim obraz.

0
  • #14 05 Paź 2017 00:18
    aldi88
    Poziom 3  

roman106 napisał:
    Ot taka chwilowa moda, dla mnie bez sensu. Ale jak komuś wizualnie się podoba...

A czy ma to jakieś różnice jak będę postrzegał obraz np w sporcie albo graniu na konsoli czy wszystko będzie tak samo jak w płaskim ?
    roman106 napisał:
    Zgadza się, to trudny wybór. Masz wybranych kilka modeli - oceniaj przede wszystkim obraz.

Tutaj jest ciężko bo nie wiem na co zwracać uwagę wszystko jest tak zaszyfrowane tymi ich technologiami każdy telewizor ma swoją nazwę technologi obrazu i ciężko mi jest cokolwiek wywnioskować .

Niestety tak się złożyło ,że mam taki budżet i ciężko jest coś znaleźć tak jak kolega Ludwik XVI pisał ,że na konkretną sztukę trzeba dać powyżej 4500 zł dlatego szukam coś z outletu rocznikowo 2016. Nie jestem jakimś maniakiem filmów ,ale bubla też nie chce kupić.

Zastanawiam się również i nie poczekać do zimy, może będą jakieś wyprzedaże i wtedy atakować a nie pchać się na siłę w byle jaki sprzęt

0
  • Pomocny post
    #15 05 Paź 2017 07:33
    roman106
    Poziom 13  

Wygięcie, to tylko wizualny bajer - nie ma wpływu na jakość obrazu. Po prostu telewizor ma się wyróżniać. Do tej pory był płaski, a tu nagle wygięty - ta inność ma się rzucać się w oczy na sklepie.

Wygięty zawsze jest droższy od tego samego modelu płaskiego. Płacisz za bajer, bo to takie "nowoczesne".

Wybór ostateczny, to porównywanie obrazu na żywo w wybranych modelach. Najbardziej komfortowe by było w jakimś dużym sklepie oglądać równocześnie te telewizory w akcji.

Telewizory będą tanieć na początku roku, bo na wiosnę firmy wprowadzają nowe modele.

0
  • #16 05 Paź 2017 08:41
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

Ja mam wygiętego LG EG910v i kompletnie zakrzywienia nie widać. Głównie dlatego, że jest minimalne.
    Różne TV maja różna krzywiznę - najlepiej zerknąć w sklepie.

Samsung KS7000 jest płaskim modelem.

PANASONIC LED TX-58DXE720E to dobry model ale 60Hz. Za to kazdy cal więcej robi róznice :)

Zobacz jeszcze na Sony 55XE7005, VA i 60Hz - najtanszy sensowny TV od SONY.
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-55xe7005-test.html

0
  • #17 05 Paź 2017 19:07
    aldi88
    Poziom 3  

Czyli na telewizorze lekko zakrzywionym jak włączę mecz to z boiskiem będzie wszystko ok ?
    Czyli podsumowując

SUHD UE55KS7000S
    Sony KD-55SD8505
    a może ktoryś z swieżych modeli lecz półkowo niższy np ten 55XE7005 lub 100 hz philips
    Czy czekać na jakieś promocje i odezwać się jak będą pod koniec roku jakieś wyprzedaże modeli .

0
  • #18 05 Paź 2017 19:12
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

Podejdz do sklepu z tv i sam sie przekonaj czy zakrzywienie jest dla Ciebie ok czy nie.
    Ceny spadaja caly czas ale starsze modele znikaja ze sklepow - naturalna kolej rzeczy w handlu.

0
  • #19 09 Paź 2017 23:18
    aldi88
    Poziom 3  

Witam . Byłem w sklepie i nie przeszkadza mi zakrzywiony ekran. Natomiast od tamtego czasu znalazłem jeszcze jedną promocję telewizor
    Sony KD-55X8509C w cenie 3990 zł dość blisko mojej miejscowości przeceniony z 4900 zł . Chciałbym się dowiedzieć co o nim sądzisz i jak go widzisz na tle konkurencji . W tym tyg chciałbym już złożyć zamówienie a moimi faworytami są wspomniany Sony
    SUHD UE55KS7000S
    Sony KD-55SD8505

Któryś z tych chciałbym kupić tylko nie wiem który jest najsolidniejszy

0
  • #21 24 Lis 2017 15:05
    aldi88
    Poziom 3  

Witam serdecznie niestety telewizorów z poprzednich postów nie udało mi się zakupić ponieważ były one po wystawkowe i okazało się ,że samsung miał martwe piksele a sony znikł z oferty jak chciałem go brać .

Czekałem czekałem i przyszedł Black friday. Oczywiście podchodzę do tego sceptycznie widząc ,że większość telewizorów sztucznie zawyżyli aby przeceniać ,ale popatrzyłem i kilka postanowiłem sprawdzić. Chciałbym się poradzić i dowiedzieć waszej opini na temat jakości tych telewizorów niektórych nawet specyfikacji technicznej nie mogłem znaleźć. Czy one są parometrowo w porządku i czy warto w stosunku cena jakość . Nie biorę tego na mus jakbym musiał dziś mieć telewizor ,ale może znajdzie się jakaś perełka . Jeżeli nic nie będzie ciekawego będę zmuszony szukać dalej na outletach
    1 LG 55EG910V - cena 4 579 aktualnie 4129
    2LG 55UH7707 - cena 5300 aktualnie 4500
    3Sony KD-55XE7096 - cena 5600 aktualnie 3400
    4.SAMSUNG UE65MU6122K - cena 5500 aktualnie 4000
    5.SAMSUNG UE55MU7002T -cena 5000 aktualnie 4300
    6 SONY KD-55XE8505 - cena 5000 aktualnie 4500

Te telewizory wpadły mi w oko jednak zastanawia mnie to czy na prawdę są tak obniżone i warto któryś brać ,bo trochę przewyższają mój budżet ,ale jeżeli byłyby jakieś konkretne jestem w stanie zorganizować więcej ,natomiast jeżeli nic nie będzie ciekawego to szukam dalej i czekam na świąteczne promocje :D

0
  • #22 24 Lis 2017 20:34
    roman106
    Poziom 13  

Samsung MU7000 jest często polecanym modelem TV. Jeśli chodzi o samsunga i LG z tej samej półki cenowej, to w różnych testach porównawczych (niedawno czytałem parę) samsung jest wyżej oceniany w stosunku do LG. Jak jest w porównaniu do sony, to się nie wypowiem.

Co do obniżonych cen stosowany jest taki zabieg: bierze się cenę TV sprzed pół roku, pokazuje obecną i jest wielka obniżka! Sprzęt w naturalny sposób tanieje niezależnie od czarnego piątku. Wyraźnie to widać na przykładzie telefonów, gdzie można pokazać cenę z dnia premiery i po pół roku, a najlepiej przed samą premierą nowszego modelu, gdzie cena spada robiąc miejsce dla najnowszego modelu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo